Verandabouwer in Hove:
terrasoverkapping

Richtprijs: 1.000 tot 8.000 €. Geen bedrijf ter plaatse, wel in de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Hove: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Hove: het belangrijkste

Een project rond terrasoverkapping in Hove? Hier staan prijzen, bedrijven en je offerteaanvraag op één plek. De KBO telt geen enkele vestiging in Hove: vakmensen uit de buurt verplaatsen zich vaak. Qua budget draaien de prijzen rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; de offerte geeft het precieze bedrag. Het formulier op deze pagina bezorgt je aanvraag aan vakmensen uit de regio: tot 5 offertes, vrijblijvend.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode2540
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Welke lokale punten gelden voor een veranda in Hove?

In Hove spelen vooral deze twee dingen mee: Hove heeft warme zomermaanden (juli gemiddeld 19,3 °C). Kantelbare lamellen of een doek laten je kiezen tussen zon en schaduw. Bouw je een veranda in Hove? Dien dan een aanvraag in via het Omgevingsloket: de gemeente beslist of er een openbaar onderzoek komt.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Hoeveel vakmensen zijn er in Hove?

Er is geen vestiging in Hove in onze lijst, maar bedrijven uit de buurgemeenten werken vaak ook hier.

Hoe vraag je in Hove een offerte aan?

Het formulier bovenaan volstaat, je blijft gewoon op de site: Bobex ontvangt je aanvraag en bezorgt ze aan partnervakmensen in de buurt. Dat is gratis en zonder verplichting, en je krijgt tot 5 offertes, naargelang de beschikbaarheid.

Wat kost terrasoverkapping in Hove?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Hove

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Hove

Geen vestiging in Hove in de KBO; hieronder de dichtstbijzijnde, met de afstand erbij.
Bekijk de fiche
2,4 km · Lint

Swv

Felix Timmermanslaan 19, 2547 Lint

Sinds 2014
Bekijk de fiche
3,4 km · Mortsel

Iber Aluminium Engineering

Antwerpsestraat 168, 2640 Mortsel

Sinds 2020
Bekijk de fiche
3,7 km · Kontich

A+ Alu BVBA

Blauwesteenstraat 124 Bus A, 2550 Kontich

Sinds 1996
Bekijk de fiche
7,1 km · Wommelgem

Alu-V

Nijverheidsstraat 64, 2160 Wommelgem

Sinds 2019
Bekijk de fiche
7,2 km · Lier

Veranda's Janssens - Tuinrelax

Mechelsesteenweg 388, 2500 Lier

Sinds 1980
Bekijk de fiche
7,2 km · Lier

KBD Verandabouw

Mijl 53, 2500 Lier

Sinds 1995
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Veranda bouwen in Hove: de lokale context

Voor je offertes van verandabouwers in Hove vergelijkt, helpen een paar lokale feiten om de juiste vragen te stellen. Ze komen uit open bronnen (PVGIS voor het klimaat) en uit de regels van je gewest. Met de eerste herfstbuien zie je waar een oude veranda lekt: maak de goot leeg en laat de aansluiting nakijken.

Handig om te weten

Juli in Hove: gemiddeld 19,3 °C

Hove heeft warme zomermaanden (juli gemiddeld 19,3 °C). Kantelbare lamellen of een doek laten je kiezen tussen zon en schaduw.

Goed om te weten

Hove: vergunning nodig voor elke aangebouwde veranda

Bouw je een veranda in Hove? Dien dan een aanvraag in via het Omgevingsloket: de gemeente beslist of er een openbaar onderzoek komt.

Onthoud: Laat je verandabouwer de plannen voor het Omgevingsloket leveren.

Handig om te weten

Architect of niet in Hove: vier voorwaarden

Breek je in Hove een draagmuur uit voor een brede opening naar de veranda? Ingrepen in de stabiliteit vragen altijd een architect.

Onthoud: Blijf onder 40 m² of reken een architect in je budget.

Handig om te weten

EPB voor je veranda in Hove

In Hove gelden de Vlaamse EPB-regels: een veranda zonder architect valt buiten de EPB-procedure, maar met architect en verwarming gelden de U-waarden: 0,24 voor dak, muur en vloer, 1,5 voor een raam en 1,1 voor het glas.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Hove

Terrasoverkapping in de buurt van Hove

Terrasoverkapping in Hove: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan