Verandabouwer in Lier:
terrasoverkapping

Prijsindicatie: 1.000 tot 8.000 €. In Lier telt onze lijst 4 verandabouwers.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Lier: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Lier: het belangrijkste

In Lier begin je liefst pas aan een terrasoverkapping als je een paar offertes naast elkaar hebt gelegd. De Kruispuntbank van Ondernemingen telt 4 verandabouwers in Lier; of een bedrijf dit soort werken uitvoert, vraag je best zelf na. Voor je budget ligt de richtprijs rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; de offerte geeft het precieze bedrag. Een paar vragen volstaan om tot 5 offertes binnen te halen van vakmensen in je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode2500
Gevestigde verandabouwers4

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Wat moet je weten vóór je een veranda laat bouwen in Lier?

Volgens de publieke gegevens tellen in Lier twee punten: In juli is het in Lier gemiddeld 19,3 °C (2014-2023), vergelijkbaar met een doorsnee gemeente in de provincie (19,3 °C). Een terrasoverkapping of pergola geeft dan schaduw en houdt je terras bruikbaar. Vergunning in Lier: de beslissing volgt richtinggevend na drie tot zes maanden, en pas vanaf de 35ste dag na de aanplakking mag je beginnen.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie neemt zo’n werf aan in Lier?

We tellen 4 verandabouwers in Lier. Wat elk bedrijf precies doet, vraag je best na voor je een offerte aanvraagt.

Hoe krijg je een offerte voor een terrasoverkapping in Lier?

Vul het formulier bovenaan deze pagina in, zonder de site te verlaten: je aanvraag gaat naar Bobex, dat ze doorgeeft aan aangesloten vakmensen uit je regio. De dienst is gratis en vrijblijvend; je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van welke vakmensen beschikbaar zijn.

De verandabouwers in Lier

Bekijk de fiche

Veranda's Janssens - Tuinrelax

Mechelsesteenweg 388, 2500 Lier

Sinds 1980
Bekijk de fiche

KBD Verandabouw

Mijl 53, 2500 Lier

Sinds 1995
Bekijk de fiche

Zelfbouw veranda

2500 Lier

Sinds 2021
Bekijk de fiche

Veranda's Van Gogh

Aarschotsesteenweg 262, 2500 Lier

Sinds 2021
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Lier?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Lier

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Zon, vorst en regels: je veranda in Lier in cijfers

Zomerzon, winterkou en de regels van je gewest: dit zeggen de publieke gegevens over een veranda in Lier, en wat het verandert aan je project. Het einde van het jaar is rustiger bij de verandabouwers: vraag nu je offertes.

Handig om te weten

19,3 °C in juli: buiten leven

In juli is het in Lier gemiddeld 19,3 °C (2014-2023), vergelijkbaar met een doorsnee gemeente in de provincie (19,3 °C). Een terrasoverkapping of pergola geeft dan schaduw en houdt je terras bruikbaar.

Onthoud: Vraag schuifwanden die volledig openschuiven.

Goed om te weten

Vergunning voor je veranda in Lier

Vergunning in Lier: de beslissing volgt richtinggevend na drie tot zes maanden, en pas vanaf de 35ste dag na de aanplakking mag je beginnen.

Goed om te weten

Veel hittedagen: een glazen dak vraagt zonwering

Hitte komt geregeld voor in Lier: gemiddeld 7 dagen per jaar boven 30 °C. Een tuinkamer met geïsoleerd dak blijft dan koeler dan een glazen veranda.

Onthoud: Laat buitenzonwering of dakramen mee prijzen.

Handig om te weten

Lier: de ramen naar de veranda wel, de veranda niet

Zonwering, screens en verandaglas krijgen in Lier geen Vlaamse premie: het btw-tarief van 6 % is de echte besparing.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Lier

Terrasoverkapping in de buurt van Lier

Terrasoverkapping in Lier: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan