Verandabouwer in Edegem:
terrasoverkapping

Prijsindicatie: 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten kunnen de werken uitvoeren.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Edegem: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Edegem: het belangrijkste

Met het oog op een terrasoverkapping in Edegem vraag je beter meer dan één offerte. Geen vestiging in Edegem in de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO): bedrijven uit de buurgemeenten kunnen de werf op zich nemen. Als richtpunt reken je op 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen, naargelang de situatie op de werf. Beschrijf je project om offertes te krijgen van vakmensen uit je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode2650
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Welke lokale punten gelden voor een veranda in Edegem?

In Edegem spelen vooral deze twee dingen mee: Edegem heeft warme zomermaanden (juli gemiddeld 19,3 °C). Kantelbare lamellen of een doek laten je kiezen tussen zon en schaduw. Sinds 1 maart 2026 vraagt elke aangebouwde veranda in Edegem een omgevingsvergunning. Lokale voorschriften kunnen strenger zijn: vraag ze vooraf op.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie kan in Edegem de werken uitvoeren?

Onze gegevens tonen geen vestiging in Edegem: vakmensen uit de omliggende gemeenten kunnen zich verplaatsen.

Hoe vergelijk je offertes voor een terrasoverkapping in Edegem?

Beschrijf je project in het formulier op deze pagina. De aanvraag komt bij Bobex terecht, dat ze toevertrouwt aan partnervakmensen dicht bij jou: tot 5 offertes, afhankelijk van wie beschikbaar is, gratis en vrijblijvend.

De verandabouwers in Edegem

Onze gegevens tonen geen bedrijf in Edegem; hieronder de dichtstbijzijnde, met de afstand erbij.
Bekijk de fiche
2,8 km · Mortsel

Iber Aluminium Engineering

Antwerpsestraat 168, 2640 Mortsel

Sinds 2020
Bekijk de fiche
3,7 km · Kontich

A+ Alu BVBA

Blauwesteenstraat 124 Bus A, 2550 Kontich

Sinds 1996
Bekijk de fiche
4,4 km · Aartselaar

Mj Verandabouw

Koekoekstraat 67 Bus 1, 2630 Aartselaar

Sinds 2006
Bekijk de fiche
4,4 km · Aartselaar

Aluminicon

Nieuwstraat 10, 2630 Aartselaar

Sinds 2012
Bekijk de fiche
5,5 km · Lint

Swv

Felix Timmermanslaan 19, 2547 Lint

Sinds 2014
Bekijk de fiche
8,2 km · Wommelgem

Alu-V

Nijverheidsstraat 64, 2160 Wommelgem

Sinds 2019
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Edegem?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Edegem

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Klimaat en vergunning: een veranda in Edegem in cijfers

Een veranda reageert op het klimaat van haar gemeente: zon en vorst bepalen wat je op de offerte vraagt. Hier zie je het voor Edegem, op basis van publieke gegevens. November en december geeft meer tijd voor een goed ontwerp: plan nu, bouw in de lente.

Handig om te weten

Warme julimaand in Edegem

Edegem heeft warme zomermaanden (juli gemiddeld 19,3 °C). Kantelbare lamellen of een doek laten je kiezen tussen zon en schaduw.

Onthoud: Laat een dakzonwering of lamellen mee prijzen.

Goed om te weten

Edegem: vergunning nodig voor elke aangebouwde veranda

Sinds 1 maart 2026 vraagt elke aangebouwde veranda in Edegem een omgevingsvergunning. Lokale voorschriften kunnen strenger zijn: vraag ze vooraf op.

Onthoud: Vraag de lokale voorschriften op bij de dienst omgeving.

Handig om te weten

6 hittedagen per jaar in Edegem

In Edegem wordt het gemiddeld 6 dagen per jaar warmer dan 30 °C (2014-2023), in lijn met het provinciegemiddelde (6 dagen). Genoeg om een glazen veranda op het zuiden te laten oververhitten als er geen zonwering is.

Handig om te weten

75 % glas, 40 m², 3 m: de architectenregel in Edegem

Of je een architect nodig hebt in Edegem hangt af van vier dingen samen: glas, oppervlakte, hoogte en stabiliteit. Speel met de tool hierboven.

Onthoud: Blijf onder 40 m² of reken een architect in je budget.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Edegem

Terrasoverkapping in de buurt van Edegem

Terrasoverkapping in Edegem: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan