Verandabouwer in Eeklo:
terrasoverkapping

Richtprijs: 1.000 tot 8.000 €. In de gemeente zelf: 1 verandabouwer.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Eeklo: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Eeklo: het belangrijkste

Met het oog op een terrasoverkapping in Eeklo vraag je beter meer dan één offerte. In de KBO vind je 1 verandabouwer in Eeklo; wat elk bedrijf precies doet, vraag je best na. 1.000 tot 8.000 €: dat is de indicatieve prijsvork, plaatsing inbegrepen, vóór eventuele premies. Twee minuten volstaan om tot 5 offertes binnen te halen van vakmensen in je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode9900
Gevestigde verandabouwers1

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Wat moet je weten vóór je een veranda laat bouwen in Eeklo?

In Eeklo spelen vooral deze twee dingen mee: Een tuinkamer met dicht dak komt meestal onder 75 % glas uit: dan is ook in Eeklo een architect verplicht, hoe klein de veranda ook is. Eeklo valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Een veranda, tuinkamer of overdekt terras tegen je woning is een aanbouw: vergunning nodig, hoe klein ook.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Hoeveel verandabouwers zijn er in Eeklo?

Onze lijst telt 1 verandabouwer in Eeklo. Zijn specialiteit bevestigt elk bedrijf het best zelf.

Hoe vergelijk je offertes voor een terrasoverkapping in Eeklo?

Vul het formulier bovenaan deze pagina in, zonder de site te verlaten: je aanvraag gaat naar Bobex, dat ze doorgeeft aan aangesloten vakmensen uit je regio. De dienst is gratis en vrijblijvend; je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van welke vakmensen beschikbaar zijn.

Wat kost terrasoverkapping in Eeklo?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Eeklo

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Eeklo

Bekijk de fiche

Staduco

Kunstberg 9, 9900 Eeklo

Sinds 1991
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Een veranda in Eeklo: wat de open data vertellen

Een veranda reageert op het klimaat van haar gemeente: zon en vorst bepalen wat je op de offerte vraagt. De stand van zaken in Eeklo, op basis van publieke gegevens. Met de eerste herfstbuien zie je waar een oude veranda lekt: maak de goot leeg en laat de aansluiting nakijken.

Handig om te weten

75 % glas, 40 m², 3 m: de architectenregel in Eeklo

Een tuinkamer met dicht dak komt meestal onder 75 % glas uit: dan is ook in Eeklo een architect verplicht, hoe klein de veranda ook is.

Onthoud: Blijf onder 40 m² of reken een architect in je budget.

Goed om te weten

Melden kan niet meer voor een veranda in Eeklo

Eeklo valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Een veranda, tuinkamer of overdekt terras tegen je woning is een aanbouw: vergunning nodig, hoe klein ook.

Onthoud: Kijk op het geoloket welke plannen op je perceel gelden.

Handig om te weten

Het verlaagde btw-tarief voor je veranda in Eeklo

Btw in Eeklo: kijk naar de datum van de eerste ingebruikname van je woning. Een paar maanden wachten kan veel schelen als je woning bijna tien jaar is.

Handig om te weten

Premie voor een veranda in Eeklo? Niet voor de veranda zelf

In Eeklo geldt de Vlaamse Mijn VerbouwPremie, maar die sluit de veranda uitdrukkelijk uit: het verandaglas krijgt geen premie.

Onthoud: Kijk je inkomenscategorie na op vlaanderen.be.

Ook in Eeklo

Terrasoverkapping in de buurt van Eeklo

Terrasoverkapping in Eeklo: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan