Verandabouwer in Staden:
terrasoverkapping

Reken op ongeveer 1.000 tot 8.000 €. Onze lijst in Staden: 1 verandabouwer.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Staden: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Staden: het belangrijkste

Plan je een terrasoverkapping in Staden? In de KBO-gegevens vind je 1 verandabouwer in Staden: ga bij elk bedrijf na of het zulke werken aanneemt. 1.000 tot 8.000 €: dat is de indicatieve prijsvork, met materiaal en plaatsing, vóór eventuele premies. Twee minuten volstaan om tot 5 offertes te krijgen van vakmensen in je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode8840
Gevestigde verandabouwers1

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Welke regels en aandachtspunten gelden voor een veranda in Staden?

Volgens de publieke gegevens tellen in Staden twee punten: Bouw je een veranda in Staden? De aanvraag gaat via het Omgevingsloket: de gemeente beslist of er een openbaar onderzoek komt. In Staden gelden de Vlaamse EPB-regels: zonder architect geen EPB-procedure, maar met architect en verwarming gelden de U-waarden: 0,24 voor dak, muur en vloer, 1,5 voor een raam en 1,1 voor het glas.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie neemt zo’n werf aan in Staden?

In onze lijst vind je 1 verandabouwer in Staden. Check bij elk bedrijf of het dit soort werken uitvoert.

Hoe vraag je offertes aan voor een terrasoverkapping in Staden?

Het formulier bovenaan volstaat, je blijft gewoon op de site: Bobex ontvangt je aanvraag en bezorgt ze aan partnervakmensen in de buurt. Dat is gratis en zonder verplichting, en je krijgt tot 5 offertes, naargelang de beschikbaarheid.

Wat kost terrasoverkapping in Staden?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Staden

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Staden

Bekijk de fiche

Aluminium Vanneste

Sleihagestraat 99 Bus 9, 8840 Staden

Sinds 2024
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Vóór je offertes vraagt in Staden: de lokale context

Een veranda gedraagt zich niet overal hetzelfde: zon en vorst bepalen hoe je glas en zonwering kiest. Hier zie je het voor Staden, op basis van publieke gegevens. Met de eerste herfstbuien komen de lekken aan het licht: maak de goot leeg en laat de aansluiting nakijken.

Goed om te weten

Staden: vergunning nodig voor elke aangebouwde veranda

Bouw je een veranda in Staden? De aanvraag gaat via het Omgevingsloket: de gemeente beslist of er een openbaar onderzoek komt.

Onthoud: Vraag de lokale voorschriften op bij de dienst omgeving.

Handig om te weten

Isolatie-eisen in Staden: alleen met architect

In Staden gelden de Vlaamse EPB-regels: zonder architect geen EPB-procedure, maar met architect en verwarming gelden de U-waarden: 0,24 voor dak, muur en vloer, 1,5 voor een raam en 1,1 voor het glas.

Handig om te weten

Architect of niet in Staden: vier voorwaarden

De architectenregel in Staden beslis je met vier vragen: 75 % glas, 40 m², 3 en 4,50 m, en geen ingreep in de draagstructuur. Speel met de tool hierboven.

Onthoud: Hou de kroonlijst onder 3 m als je zonder architect wil bouwen.

Handig om te weten

Mijn VerbouwPremie en je veranda in Staden

Een premie voor je veranda in Staden: niet voor de veranda, wel mogelijk voor de ramen in je gevel die erop uitkomen, met glas tot Ug 1,0 en een factuur van minstens 1.000 € excl. btw.

Onthoud: Vraag of het raam naar de veranda Ug 1,0 haalt.

Ook in Staden

Terrasoverkapping in de buurt van Staden

Terrasoverkapping in Staden: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan