Verandabouwer in Sint-Genesius-Rode:
terrasoverkapping

Prijsindicatie: 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten kunnen de werken uitvoeren.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Sint-Genesius-Rode: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Sint-Genesius-Rode: het belangrijkste

Terrasoverkapping in Sint-Genesius-Rode (1640): de cijfers en tips op een rij. De KBO telt geen enkele vestiging in Sint-Genesius-Rode: bedrijven uit de buurgemeenten kunnen de werf op zich nemen. 1.000 tot 8.000 €: dat is de indicatieve prijsvork, plaatsing inbegrepen, vóór eventuele premies. Het formulier op deze pagina stuurt je aanvraag door naar vakmensen in jouw buurt: tot 5 offertes, vrijblijvend.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode1640
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Wat moet je nagaan vóór je een veranda laat bouwen in Sint-Genesius-Rode?

Twee lokale aandachtspunten in Sint-Genesius-Rode: In Sint-Genesius-Rode gelden de Vlaamse regels: de vroegere melding tot 40 m² bestaat sinds 1 maart 2026 niet meer, dus vraag je voor een veranda een omgevingsvergunning aan. De architectenregel in Sint-Genesius-Rode beslis je met vier vragen: 75 % glas, 40 m², 3 en 4,50 m, en geen ingreep in de draagstructuur. De tool op deze pagina rekent het voor je uit.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie kan in Sint-Genesius-Rode de werken uitvoeren?

Er is geen vestiging in Sint-Genesius-Rode in onze lijst, maar bedrijven uit de buurgemeenten werken vaak ook hier.

Hoe vraag je offertes aan voor een terrasoverkapping in Sint-Genesius-Rode?

Beschrijf je project in het formulier op deze pagina. De aanvraag komt bij Bobex terecht, dat ze toevertrouwt aan partnervakmensen dicht bij jou: tot 5 offertes, afhankelijk van wie beschikbaar is, gratis en vrijblijvend.

De verandabouwers in Sint-Genesius-Rode

Geen vestiging in Sint-Genesius-Rode in de KBO: dit zijn de dichtstbijzijnde, met hun afstand.
Bekijk de fiche
5,1 km · Ukkel

Tec-Alu

Alsembergsesteenweg 949, 1180 Ukkel

Sinds 1998
Bekijk de fiche
8,5 km · Vorst

Pergoladome - Balneopool - Design Houses

Oude Vijversstraat 40, 1190 Vorst

Sinds 2015
Bekijk de fiche
9,7 km · Sint-Gillis

Europe - Alu

Albaniëstraat 104, 1060 Sint-Gillis

Sinds 1991
Bekijk de fiche
9,8 km · Halle

Alu Vomolux Construct

Puesstraat (arthur) 191, 1502 Halle

Sinds 2012
Bekijk de fiche
12,9 km · Sint-Jans-Molenbeek

Alu-MihaiR

Scheutboschlaan 32 Bus 5, 1080 Sint-Jans-Molenbeek

Sinds 2025
Bekijk de fiche
14,3 km · Brussel

Mc Aluminium

Leopold I-Straat 115, 1020 Brussel

Sinds 1980
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Sint-Genesius-Rode?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Sint-Genesius-Rode

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Sint-Genesius-Rode: waar je op let bij een veranda

Hitte, vorst en vergunning: zo ziet de situatie in Sint-Genesius-Rode eruit, en wat het verandert aan je keuze van dak en glas. Met de eerste herfstbuien zie je waar een oude veranda lekt: maak de goot leeg en laat de aansluiting nakijken.

Goed om te weten

Omgevingsvergunning en veranda in Sint-Genesius-Rode

In Sint-Genesius-Rode gelden de Vlaamse regels: de vroegere melding tot 40 m² bestaat sinds 1 maart 2026 niet meer, dus vraag je voor een veranda een omgevingsvergunning aan.

Onthoud: Plan de vergunning drie tot zes maanden voor de plaatsing.

Handig om te weten

75 % glas, 40 m², 3 m: de architectenregel in Sint-Genesius-Rode

De architectenregel in Sint-Genesius-Rode beslis je met vier vragen: 75 % glas, 40 m², 3 en 4,50 m, en geen ingreep in de draagstructuur. De tool op deze pagina rekent het voor je uit.

Onthoud: Laat het glaspercentage op het plan zetten.

Handig om te weten

Mijn VerbouwPremie en je veranda in Sint-Genesius-Rode

Komen er nieuwe ramen in de gevel naar de veranda? Die kunnen wel in aanmerking komen, maar sinds 1 maart 2026 alleen voor inkomenscategorie 3 (35 %, max. 3.675 €) en 4 (50 %, max. 5.250 €).

Handig om te weten

EPB-eisen in Sint-Genesius-Rode: alleen met architect

In Sint-Genesius-Rode gelden de Vlaamse EPB-regels: een veranda zonder architect valt buiten de EPB-procedure, met architect en verwarming moeten dichte delen U 0,24 halen en ramen Uw 1,5, met glas tot 1,1.

Ook in Sint-Genesius-Rode

Terrasoverkapping in de buurt van Sint-Genesius-Rode

Terrasoverkapping in Sint-Genesius-Rode: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan