Verandabouwer in Oudergem:
terrasoverkapping

Ter indicatie: 1.000 tot 8.000 €. Geen bedrijf ter plaatse, wel in de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Oudergem: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Oudergem: het belangrijkste

Terrasoverkapping in Oudergem (1160): de cijfers en tips op een rij. De openbare gegevens tonen geen vestiging in Oudergem; bedrijven uit de omliggende gemeenten werken vaak ook hier. 1.000 tot 8.000 €: dat is de indicatieve prijsvork, met materiaal en plaatsing, vóór eventuele premies. Het formulier op deze pagina stuurt je aanvraag door naar vakmensen uit de regio: tot 5 offertes, vrijblijvend.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode1160
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Waar let je op bij een veranda in Oudergem?

Twee lokale aandachtspunten in Oudergem: In Oudergem gelden de Brusselse regels: een veranda tegen je woning voegt woonvolume toe en vraagt een stedenbouwkundige vergunning, met een architect voor de aanvraag. Met 30,9 % woningen in een huis telt Oudergem veel tuinen in de binnenterreinen: een ondiepe veranda blijft het eenvoudigst te vergunnen.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie kan in Oudergem de werken uitvoeren?

In onze gegevens staat geen enkel bedrijf in Oudergem; vakmensen uit de buurgemeenten kunnen wel helpen.

Hoe vraag je offertes aan voor een terrasoverkapping in Oudergem?

Het formulier bovenaan volstaat, je blijft gewoon op de site: Bobex ontvangt je aanvraag en bezorgt ze aan partnervakmensen in de buurt. Dat is gratis en zonder verplichting, en je krijgt tot 5 offertes, naargelang de beschikbaarheid.

De verandabouwers in Oudergem

Onze gegevens tonen geen bedrijf in Oudergem: dit zijn de dichtstbijzijnde, met hun afstand.
Bekijk de fiche
5,8 km · Ukkel

Tec-Alu

Alsembergsesteenweg 949, 1180 Ukkel

Sinds 1998
Bekijk de fiche
6,9 km · Sint-Gillis

Europe - Alu

Albaniëstraat 104, 1060 Sint-Gillis

Sinds 1991
Bekijk de fiche
7,6 km · Zaventem

Alu 3000

Hermesstraat 6 Bus B, 1930 Zaventem

Sinds 2006
Bekijk de fiche
7,6 km · Zaventem

Archi Construction & Veranda

Excelsiorlaan 71, 1930 Zaventem

Sinds 2026
Bekijk de fiche
8,0 km · Vorst

Pergoladome - Balneopool - Design Houses

Oude Vijversstraat 40, 1190 Vorst

Sinds 2015
Bekijk de fiche
8,3 km · Brussel

Mc Aluminium

Leopold I-Straat 115, 1020 Brussel

Sinds 1980
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Oudergem?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Oudergem

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Veranda bouwen in Oudergem: de lokale context

Zomerzon, winterkou en de regels van je gewest: zo ziet de situatie in Oudergem eruit, en wat het verandert aan je project. Wanneer de regen terugkomt, komen de lekken aan het licht: een goed moment voor een renovatieofferte.

Goed om te weten

Brussel in Oudergem: geen veranda zonder vergunning

In Oudergem gelden de Brusselse regels: een veranda tegen je woning voegt woonvolume toe en vraagt een stedenbouwkundige vergunning, met een architect voor de aanvraag.

Goed om te weten

Het binnenterrein in Oudergem

Met 30,9 % woningen in een huis telt Oudergem veel tuinen in de binnenterreinen: een ondiepe veranda blijft het eenvoudigst te vergunnen.

Handig om te weten

Een doorsnee zomer in Oudergem

Oudergem telt ongeveer 5 hittedagen per jaar. Een dakraam dat je op afstand opent, voert de warmte af nog voor je thuis bent.

Onthoud: Vraag een prijs met en zonder zonwerend glas.

Handig om te weten

Renolution in Oudergem in 2026

In Oudergem gelden de Brusselse premies: de Renolution-premies zijn opgeschort en voor een factuur van 2026 kan je geen aanvraag indienen.

Onthoud: Reken je budget zonder premie.

Op basis van: BISA 2021-2025, JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • BISA (Brussels Instituut voor Statistiek en Analyse): woningbestand (Census 2021, FOD Economie - Statbel) en mediaanprijzen bij verkoop 2025 (Statbel, Patrimoniumdocumentatie) — woningen op 1/1/2021; verkopen 2025 — Vrij te gebruiken mits bronvermelding (BISA)
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Oudergem

Terrasoverkapping in de buurt van Oudergem

Terrasoverkapping in Oudergem: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan