Verandabouwer in Niel:
terrasoverkapping

Prijsindicatie: 1.000 tot 8.000 €. Geen bedrijf ter plaatse, wel in de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Niel: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Niel: het belangrijkste

Denk je aan een terrasoverkapping in Niel? Geen vestiging in Niel in de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO): bedrijven uit de buurgemeenten kunnen de werf op zich nemen. 1.000 tot 8.000 €: dat is de indicatieve prijsvork, plaatsing inbegrepen, zonder premies. Het formulier op deze pagina stuurt je aanvraag door naar vakmensen in jouw buurt: tot 5 offertes, vrijblijvend.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode2845
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Waar let je op bij een veranda in Niel?

Op basis van de lokale gegevens tellen in Niel twee punten: Niel heeft warme zomermaanden (juli gemiddeld 19,3 °C). Een pergola met een schuifdoek of lamellen geeft schaduw waar en wanneer je wil. Niel valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Een veranda, tuinkamer of overdekt terras tegen je woning is een aanbouw: vergunning nodig, hoe klein ook.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Hoeveel verandabouwers zijn er in Niel?

Onze gegevens tonen geen vestiging in Niel: vakmensen uit de omliggende gemeenten kunnen zich verplaatsen.

Hoe krijg je een offerte voor een terrasoverkapping in Niel?

Het formulier bovenaan volstaat, je blijft gewoon op de site: Bobex ontvangt je aanvraag en bezorgt ze aan partnervakmensen in de buurt. Dat is gratis en zonder verplichting, en je krijgt tot 5 offertes, naargelang de beschikbaarheid.

Wat kost terrasoverkapping in Niel?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Niel

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Niel

Geen vestiging in Niel in de KBO: dit zijn de dichtstbijzijnde, met hun afstand.
Bekijk de fiche
4,3 km · Aartselaar

Mj Verandabouw

Koekoekstraat 67 Bus 1, 2630 Aartselaar

Sinds 2006
Bekijk de fiche
4,3 km · Aartselaar

Aluminicon

Nieuwstraat 10, 2630 Aartselaar

Sinds 2012
Bekijk de fiche
6,4 km · Puurs-Sint-Amands

Euroveranda

Rijksweg 21, 2870 Puurs-Sint-Amands

Sinds 1991
Bekijk de fiche
6,4 km · Puurs-Sint-Amands

Tulu Veranda And Screens

2890 Puurs-Sint-Amands

Sinds 2025
Bekijk de fiche
6,6 km · Bornem

Alu Db

Woestijnstraat 33, 2880 Bornem

Sinds 2005
Bekijk de fiche
6,6 km · Bornem

Sunland Veranda's

Woestijnstraat 31, 2880 Bornem

Sinds 2010
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Een veranda in Niel: wat de open data vertellen

In Niel spelen klimaat en vergunning mee bij elke veranda. Een kort overzicht, met bronnen. November en december is rustiger bij de verandabouwers: plan nu, bouw in de lente.

Handig om te weten

19,3 °C in juli: buiten leven

Niel heeft warme zomermaanden (juli gemiddeld 19,3 °C). Een pergola met een schuifdoek of lamellen geeft schaduw waar en wanneer je wil.

Onthoud: Vraag schuifwanden die volledig openschuiven.

Goed om te weten

Omgevingsvergunning en veranda in Niel

Niel valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Een veranda, tuinkamer of overdekt terras tegen je woning is een aanbouw: vergunning nodig, hoe klein ook.

Onthoud: Laat je verandabouwer de plannen voor het Omgevingsloket leveren.

Handig om te weten

Premies in Niel: wat wel en niet kan

Een premie voor je veranda in Niel: niet voor de veranda, wel mogelijk voor de ramen in je gevel die erop uitkomen, met glas tot Ug 1,0 en een factuur van minstens 1.000 € excl. btw.

Handig om te weten

Niel: wanneer tekent een architect je veranda?

Of je een architect nodig hebt in Niel hangt af van vier dingen samen: 75 % glas, 40 m², 3 en 4,50 m, en geen ingreep in de draagstructuur. Speel met de tool hierboven.

Onthoud: Hou de kroonlijst onder 3 m als je zonder architect wil bouwen.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Niel

Terrasoverkapping in de buurt van Niel

Terrasoverkapping in Niel: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan