Verandabouwer in Bornem:
terrasoverkapping

Reken op ongeveer 1.000 tot 8.000 €. In Bornem telt onze lijst 6 verandabouwers.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Bornem: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Bornem: het belangrijkste

Op zoek naar terrasoverkapping in Bornem? Hier staan prijzen, bedrijven en je offerteaanvraag op één plek. In het ondernemingsregister (KBO) vind je 6 verandabouwers in Bornem: ga bij elk bedrijf na of het zulke werken aanneemt. 1.000 tot 8.000 €: dat is de indicatieve prijsvork, met materiaal en plaatsing, zonder premies. Het formulier op deze pagina bezorgt je aanvraag aan vakmensen in jouw buurt: tot 5 offertes, vrijblijvend.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode2880
Gevestigde verandabouwers6

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Waar let je op bij een veranda in Bornem?

Op basis van de lokale gegevens tellen in Bornem twee punten: Bornem: 1.172 kWh/m² zon en 6 hittedagen per jaar. Een pergola met lamellen of een overkapping met doek geeft schaduw zonder de wind te blokkeren. Bornem valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Een veranda, tuinkamer of overdekt terras tegen je woning is een aanbouw: vergunningsplichtig, ook onder 40 m².

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie kan in Bornem de werken uitvoeren?

Onze lijst telt 6 verandabouwers in Bornem. Vraag elk bedrijf of het zo’n werf aanneemt.

Hoe krijg je een offerte voor een terrasoverkapping in Bornem?

Vul het formulier bovenaan deze pagina in, zonder de site te verlaten: je aanvraag gaat naar Bobex, dat ze doorgeeft aan aangesloten vakmensen uit je regio. De dienst is gratis en vrijblijvend; je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van welke vakmensen beschikbaar zijn.

Wat kost terrasoverkapping in Bornem?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Bornem

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Bornem

Bekijk de fiche

Alu Db

Woestijnstraat 33, 2880 Bornem

Sinds 2005
Bekijk de fiche

Sunland Veranda's

Woestijnstraat 31, 2880 Bornem

Sinds 2010
Bekijk de fiche

Baran Verandas

Paardenstraat 30, 2880 Bornem

Sinds 2019
Bekijk de fiche

Orhan Veranda

Lodderstraat 14p, 2880 Bornem

Sinds 2021
Bekijk de fiche

View Veranda

2880 Bornem

Sinds 2026
Bekijk de fiche

Voila Veranda

Puursesteenweg 392, 2880 Bornem

Sinds 2026
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Een veranda in Bornem: wat de open data vertellen

Een veranda gedraagt zich niet overal hetzelfde: zon en vorst bepalen wat je op de offerte vraagt. Hier zie je het voor Bornem, op basis van publieke gegevens. Het einde van het jaar is rustiger bij de verandabouwers: vraag nu je offertes.

Goed in het oog houden

Zon en hitte samen in Bornem: 6 hittedagen

Bornem: 1.172 kWh/m² zon en 6 hittedagen per jaar. Een pergola met lamellen of een overkapping met doek geeft schaduw zonder de wind te blokkeren.

Onthoud: Vraag twee varianten: glas met zonwering en dicht dak met lichtstraat.

Goed om te weten

Melden kan niet meer voor een veranda in Bornem

Bornem valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Een veranda, tuinkamer of overdekt terras tegen je woning is een aanbouw: vergunningsplichtig, ook onder 40 m².

Onthoud: Reken op 35 dagen wachten na de aanplakking van de vergunning.

Handig om te weten

Bornem: wanneer tekent een architect je veranda?

Een veranda met geïsoleerde panelen komt meestal onder 75 % glas uit: dan tekent in Bornem een architect, ook voor een kleine oppervlakte.

Handig om te weten

Bornem: wanneer gelden de EPB-eisen?

EPB in Bornem: een onverwarmde veranda die je afsluit van het huis, blijft buiten het verwarmde volume; vraag het na bij je architect of verandabouwer.

Onthoud: Beslis vooraf of je de veranda verwarmt.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Bornem

Terrasoverkapping in de buurt van Bornem

Terrasoverkapping in Bornem: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan