Verandabouwer in Ichtegem:
terrasoverkapping

Prijsindicatie: 1.000 tot 8.000 €. Onze lijst in Ichtegem: 1 verandabouwer.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Ichtegem: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Ichtegem: het belangrijkste

In Ichtegem begin je liefst pas aan een terrasoverkapping als je een paar offertes naast elkaar hebt gelegd. Onze lijst telt 1 verandabouwer met een vestiging in Ichtegem, volgens de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO); vraag elk bedrijf of het dit soort werk doet. Voor je budget ligt de richtprijs rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; de offerte geeft het precieze bedrag. Beschrijf je project en ontvang voorstellen van vakmensen uit je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode8480
Gevestigde verandabouwers1

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Welke lokale punten gelden voor een veranda in Ichtegem?

Twee lokale aandachtspunten in Ichtegem: Ichtegem valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Wat aan je woning vasthangt, is een aanbouw: vergunningsplichtig, ook onder 40 m². Breek je in Ichtegem een draagmuur uit voor een brede opening naar de veranda? Dan is een architect verplicht, ook voor een glazen veranda.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie kan in Ichtegem de werken uitvoeren?

We tellen 1 verandabouwer in Ichtegem. Zijn specialiteit bevestigt elk bedrijf het best zelf.

Hoe vraag je offertes aan voor een terrasoverkapping in Ichtegem?

Het formulier bovenaan volstaat, je blijft gewoon op de site: Bobex ontvangt je aanvraag en bezorgt ze aan partnervakmensen in de buurt. Dat is gratis en zonder verplichting, en je krijgt tot 5 offertes, naargelang de beschikbaarheid.

Wat kost terrasoverkapping in Ichtegem?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Ichtegem

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Ichtegem

Bekijk de fiche

Alu Products

Industriestraat 19, 8480 Ichtegem

Sinds 2004
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Een veranda in Ichtegem: de lokale feiten

Voor je offertes van verandabouwers in Ichtegem vergelijkt, helpen een paar lokale feiten om het juiste dak te kiezen. Ze komen uit open bronnen (PVGIS voor het klimaat) en uit de regels van je gewest. November en december is rustiger bij de verandabouwers: vraag nu je offertes.

Goed om te weten

Vergunning voor je veranda in Ichtegem

Ichtegem valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Wat aan je woning vasthangt, is een aanbouw: vergunningsplichtig, ook onder 40 m².

Handig om te weten

75 % glas, 40 m², 3 m: de architectenregel in Ichtegem

Breek je in Ichtegem een draagmuur uit voor een brede opening naar de veranda? Dan is een architect verplicht, ook voor een glazen veranda.

Onthoud: Laat het glaspercentage op het plan zetten.

Handig om te weten

Mijn VerbouwPremie en je veranda in Ichtegem

In Ichtegem geldt de Vlaamse Mijn VerbouwPremie, maar voor een veranda zijn premie en Mijn VerbouwLening niet mogelijk: glas en schrijnwerk van de veranda tellen niet mee.

Handig om te weten

Zonnige gemeente in Ichtegem: kies je dak met zorg

In Ichtegem valt jaarlijks ongeveer 1.181 kWh zon per m² op een horizontaal vlak (PVGIS, 2014-2023), in lijn met het provinciegemiddelde (1.180 kWh/m²). Een verandadak is een horizontaal vlak: het krijgt de volle zon.

Onthoud: Vraag of het platte dak zonnepanelen kan dragen.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Ichtegem

Terrasoverkapping in de buurt van Ichtegem

Terrasoverkapping in Ichtegem: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan