Verandabouwer in Oostende:
terrasoverkapping

Indicatieve prijsvork: 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten kunnen de werken uitvoeren.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Oostende: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Oostende: het belangrijkste

In Oostende begin je het best pas aan een terrasoverkapping met meerdere offertes in handen. De KBO telt geen enkele vestiging in Oostende: bedrijven uit de buurgemeenten kunnen de werf op zich nemen. 1.000 tot 8.000 €: dat is de indicatieve prijsvork, met materiaal en plaatsing, vóór eventuele premies. Beschrijf je project om offertes te krijgen van vakmensen uit je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode8400
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Waar let je op bij een veranda in Oostende?

Volgens de publieke gegevens tellen in Oostende twee punten: Of je een architect nodig hebt in Oostende hangt af van vier dingen samen: 75 % glas, 40 m², 3 en 4,50 m, en geen ingreep in de draagstructuur. Speel met de tool hierboven. Oostende valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Een veranda, tuinkamer of overdekt terras tegen je woning is een aanbouw: vergunning nodig, hoe klein ook.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Welke vakmensen werken in Oostende?

Er is geen vestiging in Oostende in onze lijst, maar bedrijven uit de buurgemeenten werken vaak ook hier.

Hoe vergelijk je offertes voor een terrasoverkapping in Oostende?

Alles gebeurt op deze pagina: het formulier stuurt je aanvraag naar Bobex, dat ze daarna doorgeeft aan zijn partners in je regio. Je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van de beschikbaarheid; je betaalt niets en zit nergens aan vast.

De verandabouwers in Oostende

Geen vestiging in Oostende in onze gegevens; hieronder de dichtstbijzijnde, met de afstand erbij.
Bekijk de fiche
13,2 km · Ichtegem

Alu Products

Industriestraat 19, 8480 Ichtegem

Sinds 2004
Bekijk de fiche
20,4 km · Torhout

Tuin- en Verandakomfort

Aartrijkestraat 225, 8820 Torhout

Sinds 1984
Bekijk de fiche
25,6 km · Lichtervelde

Ramen en Veranda's Vinckier

Kortemarkstraat 97, 8810 Lichtervelde

Sinds 2000
Bekijk de fiche
29,3 km · Staden

Aluminium Vanneste

Sleihagestraat 99 Bus 9, 8840 Staden

Sinds 2024
Bekijk de fiche
32,1 km · Ardooie

Veranda Willems

Oostlaan 4, 8850 Ardooie

Sinds 2013
Bekijk de fiche
33,8 km · Roeselare

Alu Construction Develtere

Zwaaikomstraat 22, 8800 Roeselare

Sinds 1987
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Oostende?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Oostende

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Klimaat en vergunning: je veranda in Oostende in cijfers

Voor je offertes van verandabouwers in Oostende vergelijkt, helpen een paar lokale feiten om het juiste dak te kiezen. Ze komen uit open bronnen (PVGIS voor het klimaat) en uit de regels van je gewest. Na de zomer is het het beste moment om offertes te vragen voor een veranda in de lente: zo ligt de vergunning er in het voorjaar.

Handig om te weten

Veranda zonder architect in Oostende

Of je een architect nodig hebt in Oostende hangt af van vier dingen samen: 75 % glas, 40 m², 3 en 4,50 m, en geen ingreep in de draagstructuur. Speel met de tool hierboven.

Onthoud: Vraag je verandabouwer het glaspercentage van dak en wanden samen.

Goed om te weten

Veranda in Oostende: omgevingsvergunning sinds 1 maart 2026

Oostende valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Een veranda, tuinkamer of overdekt terras tegen je woning is een aanbouw: vergunning nodig, hoe klein ook.

Handig om te weten

Veranda in de stad: Oostende

In Oostende kunnen stedelijke voorschriften bouwdiepte en hoogte beperken: een gesprek met de dienst omgeving bespaart je een weigering.

Onthoud: Spreek vooraf met je buren over de scheidingsmuren.

Handig om te weten

Veel zon in Oostende

Met zo'n 1.181 kWh zonne-energie per m² hoort Oostende bij de zonnigste gemeenten van de zone. Hoe meer zon, hoe meer zin zonwerend dakglas heeft.

Onthoud: Vraag of het platte dak zonnepanelen kan dragen.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Oostende

Terrasoverkapping in de buurt van Oostende

Terrasoverkapping in Oostende: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan