Verandabouwer in Buggenhout:
terrasoverkapping

Ter indicatie: 1.000 tot 8.000 €. In Buggenhout tellen we 1 verandabouwer.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Buggenhout: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Buggenhout: het belangrijkste

In Buggenhout begin je liefst pas aan een terrasoverkapping als je een paar offertes naast elkaar hebt gelegd. We tellen 1 verandabouwer met een vestiging in Buggenhout, volgens de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO); de precieze specialiteit check je best bij elk bedrijf zelf. Voor je budget ligt de richtprijs rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; de offerte geeft het precieze bedrag. Een paar vragen volstaan om tot 5 offertes binnen te halen van vakmensen in je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode9255
Gevestigde verandabouwers1

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Welke regels en aandachtspunten gelden voor een veranda in Buggenhout?

In Buggenhout spelen vooral deze twee dingen mee: Buggenhout: 1.172 kWh/m² zon en 6 hittedagen per jaar. Voor een terras is een open structuur met schaduw hier ideaal. Buggenhout valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Wat aan je woning vasthangt, is een aanbouw: vergunning nodig, hoe klein ook.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie kan in Buggenhout de werken uitvoeren?

We tellen 1 verandabouwer in Buggenhout. Vraag elk bedrijf of het zo’n werf aanneemt.

Hoe vraag je offertes aan voor een terrasoverkapping in Buggenhout?

Het formulier bovenaan volstaat, je blijft gewoon op de site: Bobex ontvangt je aanvraag en bezorgt ze aan partnervakmensen in de buurt. Dat is gratis en zonder verplichting, en je krijgt tot 5 offertes, naargelang de beschikbaarheid.

De verandabouwers in Buggenhout

Bekijk de fiche

De Tuinkamer

9255 Buggenhout

Sinds 2010
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Buggenhout?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Buggenhout

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Zon, vorst en regels: je veranda in Buggenhout in cijfers

Zomerzon, winterkou en de regels van je gewest: dit zeggen de publieke gegevens over een veranda in Buggenhout, en wat het verandert aan je keuze van dak en glas. Wanneer de regen terugkomt, zie je waar een oude veranda lekt: maak de goot leeg en laat de aansluiting nakijken.

Goed in het oog houden

Veel zon, veel hitte in Buggenhout

Buggenhout: 1.172 kWh/m² zon en 6 hittedagen per jaar. Voor een terras is een open structuur met schaduw hier ideaal.

Onthoud: Laat zonwering meteen mee prijzen.

Goed om te weten

Geen melding meer voor een veranda in Buggenhout

Buggenhout valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Wat aan je woning vasthangt, is een aanbouw: vergunning nodig, hoe klein ook.

Onthoud: Laat je verandabouwer de plannen voor het Omgevingsloket leveren.

Handig om te weten

Isolatie-eisen in Buggenhout: alleen met architect

Wordt je veranda in Buggenhout een verwarmde leefruimte met architect? Dan horen er EPB-eisen bij, en een EPB-verslaggever.

Handig om te weten

Geen architect nodig? in Buggenhout

In Buggenhout is een architect niet verplicht als je veranda minstens drie kwart doorzichtig is, dak en wanden samen, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en niet aan de draagstructuur raakt.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Buggenhout

Terrasoverkapping in de buurt van Buggenhout

Terrasoverkapping in Buggenhout: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan