Verandabouwer in Vilvoorde:
terrasoverkapping

Prijsindicatie: 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten kunnen de werken uitvoeren.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Vilvoorde: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Vilvoorde: het belangrijkste

Op zoek naar terrasoverkapping in Vilvoorde? Hier staan prijzen, bedrijven en je offerteaanvraag op één plek. De openbare gegevens tonen geen vestiging in Vilvoorde; bedrijven uit de omliggende gemeenten werken vaak ook hier. Qua budget ligt de richtprijs rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; de offerte geeft het precieze bedrag. Vertel kort wat je wilt laten doen om offertes te krijgen van vakmensen die in Vilvoorde werken.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode1800
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Waar let je op bij een veranda in Vilvoorde?

In Vilvoorde spelen vooral deze twee dingen mee: Vilvoorde valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Wat aan je woning vasthangt, is een aanbouw: vergunning nodig, hoe klein ook. Een kleine glazen veranda in Vilvoorde moet geen EPB-eisen volgen, maar isolerend glas bespaart je toch stookkosten.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie kan in Vilvoorde de werken uitvoeren?

Er is geen vestiging in Vilvoorde in onze lijst, maar bedrijven uit de buurgemeenten werken vaak ook hier.

Hoe vergelijk je offertes voor een terrasoverkapping in Vilvoorde?

Beschrijf je project in het formulier op deze pagina. De aanvraag komt bij Bobex terecht, dat ze toevertrouwt aan partnervakmensen dicht bij jou: tot 5 offertes, afhankelijk van wie beschikbaar is, gratis en vrijblijvend.

Wat kost terrasoverkapping in Vilvoorde?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Vilvoorde

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Vilvoorde

Geen vestiging in Vilvoorde in de KBO; hieronder de dichtstbijzijnde, met de afstand erbij.
Bekijk de fiche
5,7 km · Zemst

Gebr.thomas BVBA

Elewijtsesteenweg 114, 1980 Zemst

Sinds 1990
Bekijk de fiche
7,5 km · Zaventem

Alu 3000

Hermesstraat 6 Bus B, 1930 Zaventem

Sinds 2006
Bekijk de fiche
7,5 km · Zaventem

Archi Construction & Veranda

Excelsiorlaan 71, 1930 Zaventem

Sinds 2026
Bekijk de fiche
7,6 km · Brussel

Mc Aluminium

Leopold I-Straat 115, 1020 Brussel

Sinds 1980
Bekijk de fiche
11,6 km · Sint-Jans-Molenbeek

Alu-MihaiR

Scheutboschlaan 32 Bus 5, 1080 Sint-Jans-Molenbeek

Sinds 2025
Bekijk de fiche
12,8 km · Sint-Gillis

Europe - Alu

Albaniëstraat 104, 1060 Sint-Gillis

Sinds 1991
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Klimaat en vergunning: een veranda in Vilvoorde kort samengevat

In Vilvoorde spelen klimaat en vergunning mee bij elke veranda. De kern, op basis van open gegevens. Het einde van het jaar is rustiger bij de verandabouwers: plan nu, bouw in de lente.

Goed om te weten

Omgevingsvergunning en veranda in Vilvoorde

Vilvoorde valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Wat aan je woning vasthangt, is een aanbouw: vergunning nodig, hoe klein ook.

Onthoud: Reken op 35 dagen wachten na de aanplakking van de vergunning.

Handig om te weten

Vilvoorde: wanneer gelden de EPB-eisen?

Een kleine glazen veranda in Vilvoorde moet geen EPB-eisen volgen, maar isolerend glas bespaart je toch stookkosten.

Onthoud: Vraag de Ug van het dakglas: 1,1 of beter.

Handig om te weten

Btw op een veranda in Vilvoorde: 6 of 21 %

Btw in Vilvoorde: kijk naar de datum van de eerste ingebruikname van je woning. Vlak voor de tien jaar? Wachten kan 15 % schelen.

Onthoud: Laat het btw-tarief op de offerte zetten.

Handig om te weten

Vilvoorde: wanneer tekent een architect je veranda?

De architectenregel in Vilvoorde beslis je met vier vragen: 75 % glas, 40 m², 3 en 4,50 m, en geen ingreep in de draagstructuur. Speel met de tool hierboven.

Onthoud: Vraag je verandabouwer het glaspercentage van dak en wanden samen.

Ook in Vilvoorde

Terrasoverkapping in de buurt van Vilvoorde

Terrasoverkapping in Vilvoorde: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan