Verandabouwer in Turnhout:
terrasoverkapping

Reken op ongeveer 1.000 tot 8.000 €. Geen bedrijf ter plaatse, wel in de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Turnhout: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Turnhout: het belangrijkste

Overweeg je een terrasoverkapping in Turnhout? De KBO telt geen enkele vestiging in Turnhout: vakmensen uit de buurt verplaatsen zich vaak. 1.000 tot 8.000 €: dat is de indicatieve prijsvork, met materiaal en plaatsing, vóór eventuele premies. Twee minuten volstaan om tot 5 offertes binnen te halen van vakmensen in je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode2300
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Waar let je op bij een veranda in Turnhout?

Volgens de publieke gegevens tellen in Turnhout twee punten: Sinds de hervorming van maart 2026 vraagt elke aangebouwde veranda in Turnhout een omgevingsvergunning. De gemeente kan bovendien strengere regels hebben: vraag ze vooraf op. In Turnhout is een architect niet verplicht als je veranda minstens drie kwart doorzichtig is, dak en wanden samen, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en niet aan de draagstructuur raakt.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie neemt zo’n werf aan in Turnhout?

Er is geen vestiging in Turnhout in onze lijst, maar bedrijven uit de buurgemeenten werken vaak ook hier.

Hoe vraag je offertes aan voor een terrasoverkapping in Turnhout?

Beschrijf je project in het formulier op deze pagina. De aanvraag komt bij Bobex terecht, dat ze toevertrouwt aan partnervakmensen dicht bij jou: tot 5 offertes, afhankelijk van wie beschikbaar is, gratis en vrijblijvend.

Wat kost terrasoverkapping in Turnhout?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Turnhout

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Turnhout

Geen vestiging in Turnhout in de KBO; hieronder de dichtstbijzijnde, met de afstand erbij.
Bekijk de fiche
8,3 km · Beerse

Ka Construct

Beemdenstraat 2, 2340 Beerse

Sinds 1977
Bekijk de fiche
8,3 km · Beerse

Beerse Aluminium Werken

Dennenlaan 7, 2340 Beerse

Sinds 1979
Bekijk de fiche
9,5 km · Kasterlee

Hobbyserres Stappaerts

Kemelbeekstraat 31, 2460 Kasterlee

Sinds 2011
Bekijk de fiche
10,1 km · Arendonk

J.V.D. Aluminiumwerken BV

Hoge Mauw 1060, 2370 Arendonk

Sinds 2018
Bekijk de fiche
11,3 km · Ravels

Jvd Alu

Laar 4, 2381 Ravels

Sinds 2000
Bekijk de fiche
11,7 km · Retie

B.C. Alu

Europalaan 5, 2470 Retie

Sinds 2012
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Turnhout: waar je op let bij een veranda

Hitte, vorst en vergunning: zo ziet de situatie in Turnhout eruit, en wat het verandert aan je project. Na de zomer is het het beste moment om offertes te vragen voor een veranda in de lente: de vergunning loopt dan tijdens de winter.

Goed om te weten

Geen melding meer voor een veranda in Turnhout

Sinds de hervorming van maart 2026 vraagt elke aangebouwde veranda in Turnhout een omgevingsvergunning. De gemeente kan bovendien strengere regels hebben: vraag ze vooraf op.

Handig om te weten

Turnhout: wanneer tekent een architect je veranda?

In Turnhout is een architect niet verplicht als je veranda minstens drie kwart doorzichtig is, dak en wanden samen, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en niet aan de draagstructuur raakt.

Onthoud: Hou de kroonlijst onder 3 m als je zonder architect wil bouwen.

Handig om te weten

EPB-eisen in Turnhout: alleen met architect

EPB in Turnhout: een onverwarmde veranda die je afsluit van het huis, blijft buiten het verwarmde volume; vraag het na bij je architect of verandabouwer.

Onthoud: Vraag de Ug van het dakglas: 1,1 of beter.

Handig om te weten

Turnhout: de ramen naar de veranda wel, de veranda niet

In Turnhout geldt de Vlaamse Mijn VerbouwPremie, maar voor een veranda zijn premie en Mijn VerbouwLening niet mogelijk: het verandaglas krijgt geen premie.

Onthoud: Kijk je inkomenscategorie na op vlaanderen.be.

Ook in Turnhout

Terrasoverkapping in de buurt van Turnhout

Terrasoverkapping in Turnhout: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan