Verandabouwer in Oudenaarde:
terrasoverkapping

Indicatieve prijsvork: 1.000 tot 8.000 €. Onze lijst in Oudenaarde: 2 verandabouwers.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Oudenaarde: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Oudenaarde: het belangrijkste

Terrasoverkapping in Oudenaarde (9700): wat je vooraf best weet. De Kruispuntbank van Ondernemingen telt 2 verandabouwers in Oudenaarde; wat elk bedrijf precies doet, vraag je best na. 1.000 tot 8.000 €: dat is de indicatieve prijsvork, met materiaal en plaatsing, vóór eventuele premies. Het formulier op deze pagina stuurt je aanvraag door naar vakmensen in jouw buurt: tot 5 offertes, vrijblijvend.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode9700
Gevestigde verandabouwers2

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Waar let je op bij een veranda in Oudenaarde?

In Oudenaarde spelen vooral deze twee dingen mee: Sinds de hervorming van maart 2026 vraagt elke aangebouwde veranda in Oudenaarde een omgevingsvergunning. Lokale voorschriften kunnen strenger zijn: bel eerst de dienst omgeving. Is je woning in Oudenaarde minder dan tien jaar in gebruik? Dan betaal je 21 % btw op de veranda: het verschil met 6 % is op een gemiddelde veranda enkele duizenden euro.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie neemt zo’n werf aan in Oudenaarde?

Onze lijst telt 2 verandabouwers in Oudenaarde. Wat elk bedrijf precies doet, vraag je best na voor je een offerte aanvraagt.

Hoe vraag je in Oudenaarde een offerte aan?

Het formulier bovenaan volstaat, je blijft gewoon op de site: Bobex ontvangt je aanvraag en bezorgt ze aan partnervakmensen in de buurt. Dat is gratis en zonder verplichting, en je krijgt tot 5 offertes, naargelang de beschikbaarheid.

De verandabouwers in Oudenaarde

Bekijk de fiche

Isora Alu-Systems

Industriepark "de Bruwaan" 10, 9700 Oudenaarde

Sinds 2007
Bekijk de fiche

Alu Solutions Carlo

Kerkkouter 30, 9700 Oudenaarde

Sinds 2019
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Oudenaarde?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Oudenaarde

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Klimaat en vergunning: je veranda in Oudenaarde kort samengevat

Een veranda gedraagt zich niet overal hetzelfde: zomer en winter bepalen wat je op de offerte vraagt. Hier zie je het voor Oudenaarde, op basis van publieke gegevens. Na de zomer start je best met je aanvraag: zo ligt de vergunning er in het voorjaar.

Goed om te weten

Vergunning voor je veranda in Oudenaarde

Sinds de hervorming van maart 2026 vraagt elke aangebouwde veranda in Oudenaarde een omgevingsvergunning. Lokale voorschriften kunnen strenger zijn: bel eerst de dienst omgeving.

Onthoud: Bel de dienst omgeving van je gemeente voor je laat tekenen.

Handig om te weten

Btw op een veranda in Oudenaarde: 6 of 21 %

Is je woning in Oudenaarde minder dan tien jaar in gebruik? Dan betaal je 21 % btw op de veranda: het verschil met 6 % is op een gemiddelde veranda enkele duizenden euro.

Onthoud: Laat het btw-tarief op de offerte zetten.

Handig om te weten

5 hittedagen per jaar in Oudenaarde

Oudenaarde telt ongeveer 5 hittedagen per jaar. Automatische dakramen houden de veranda koel terwijl je weg bent.

Handig om te weten

75 % glas, 40 m², 3 m: de architectenregel in Oudenaarde

De architectenregel in Oudenaarde beslis je met vier vragen: 75 % glas, 40 m², 3 en 4,50 m, en geen ingreep in de draagstructuur. De tool op deze pagina rekent het voor je uit.

Onthoud: Laat het glaspercentage op het plan zetten.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Oudenaarde

Terrasoverkapping in de buurt van Oudenaarde

Terrasoverkapping in Oudenaarde: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan