Verandabouwer in Gavere:
terrasoverkapping

Prijsindicatie: 1.000 tot 8.000 €. In Gavere telt onze lijst 1 verandabouwer.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Gavere: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Gavere: het belangrijkste

In Gavere begin je het best pas aan een terrasoverkapping als je een paar offertes naast elkaar hebt gelegd. De Kruispuntbank van Ondernemingen telt 1 verandabouwer in Gavere; of een bedrijf dit soort werken uitvoert, vraag je best zelf na. Qua budget ligt de richtprijs rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; de offerte geeft het precieze bedrag. Beschrijf je project om offertes te krijgen van vakmensen die in Gavere werken.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode9890
Gevestigde verandabouwers1

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Welke regels en aandachtspunten gelden voor een veranda in Gavere?

In Gavere spelen vooral deze twee dingen mee: In Gavere gelden de Vlaamse regels: de vroegere melding tot 40 m² bestaat sinds 1 maart 2026 niet meer, dus vraag je voor een veranda een omgevingsvergunning aan. De architectenregel in Gavere beslis je met vier vragen: 75 % glas, 40 m², 3 en 4,50 m, en geen ingreep in de draagstructuur. Speel met de tool hierboven.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Hoeveel vakmensen zijn er in Gavere?

In onze lijst vind je 1 verandabouwer in Gavere. Check bij elk bedrijf of het dit soort werken uitvoert.

Hoe vraag je offertes aan voor een terrasoverkapping in Gavere?

Het formulier bovenaan volstaat, je blijft gewoon op de site: Bobex ontvangt je aanvraag en bezorgt ze aan partnervakmensen in de buurt. Dat is gratis en zonder verplichting, en je krijgt tot 5 offertes, naargelang de beschikbaarheid.

Wat kost terrasoverkapping in Gavere?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Gavere

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Gavere

Bekijk de fiche

Alu-Q

Provinciebaan 61 Bus A, 9890 Gavere

Sinds 2016
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Gavere: waar je op let bij een veranda

Niets vervangt een opmeting ter plaatse, maar ze geven je een voorsprong bij het lezen van offertes in Gavere: hieronder het belangrijkste. Wanneer de regen terugkomt, zie je waar een oude veranda lekt: een goed moment voor een renovatieofferte.

Goed om te weten

Gavere: vergunning nodig voor elke aangebouwde veranda

In Gavere gelden de Vlaamse regels: de vroegere melding tot 40 m² bestaat sinds 1 maart 2026 niet meer, dus vraag je voor een veranda een omgevingsvergunning aan.

Onthoud: Reken op 35 dagen wachten na de aanplakking van de vergunning.

Handig om te weten

Veranda zonder architect in Gavere

De architectenregel in Gavere beslis je met vier vragen: 75 % glas, 40 m², 3 en 4,50 m, en geen ingreep in de draagstructuur. Speel met de tool hierboven.

Handig om te weten

Premie voor een veranda in Gavere? Niet voor de veranda zelf

Zonwering, screens en verandaglas krijgen in Gavere geen Vlaamse premie: de grootste besparing zit in de btw.

Handig om te weten

Een doorsnee winter in Gavere: 27 vorstdagen

Gavere telt ongeveer 27 vorstdagen per jaar. Ook een koude veranda helpt: ze schermt je achtergevel af van wind en regen.

Onthoud: Beslis vooraf of je de veranda verwarmt: dat bepaalt glas en vloer.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Gavere

Terrasoverkapping in de buurt van Gavere

Terrasoverkapping in Gavere: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan