Verandabouwer in Oud-Heverlee:
terrasoverkapping

Reken op ongeveer 1.000 tot 8.000 €. Geen bedrijf ter plaatse, wel in de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Oud-Heverlee: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Oud-Heverlee: het belangrijkste

Met het oog op een terrasoverkapping in Oud-Heverlee loont het om een paar gedetailleerde offertes naast elkaar te leggen. De openbare gegevens tonen geen vestiging in Oud-Heverlee; vakmensen uit de buurgemeenten kunnen de klus wel aannemen. Qua budget ligt de richtprijs rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; het exacte bedrag staat pas in de offerte. Beschrijf je project en ontvang voorstellen van vakmensen uit je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode3050 tot 3054
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Wat moet je nagaan vóór je een veranda laat bouwen in Oud-Heverlee?

In Oud-Heverlee spelen vooral deze twee dingen mee: Sinds 1 maart 2026 is er in Oud-Heverlee geen veranda meer zonder vergunning. De gemeente kan bovendien strengere regels hebben: vraag ze vooraf op. De vorst komt vaak terug in Oud-Heverlee: gemiddeld 35 dagen per jaar. Bladeren in de goot en vorst gaan slecht samen: maak ze in de herfst leeg.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Hoeveel vakmensen zijn er in Oud-Heverlee?

Onze gegevens tonen geen vestiging in Oud-Heverlee: vakmensen uit de omliggende gemeenten kunnen zich verplaatsen.

Hoe krijg je een offerte voor een terrasoverkapping in Oud-Heverlee?

Beschrijf je project in het formulier op deze pagina. De aanvraag komt bij Bobex terecht, dat ze toevertrouwt aan partnervakmensen dicht bij jou: tot 5 offertes, afhankelijk van wie beschikbaar is, gratis en vrijblijvend.

Wat kost terrasoverkapping in Oud-Heverlee?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Oud-Heverlee

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Oud-Heverlee

Geen vestiging in Oud-Heverlee in onze gegevens; hieronder de dichtstbijzijnde, met de afstand erbij.
Bekijk de fiche
7,0 km · Leuven

De Serre

Alfred Delaunoislaan 4 Bus 201, 3001 Leuven

Sinds 2024
Bekijk de fiche
15,2 km · Zaventem

Alu 3000

Hermesstraat 6 Bus B, 1930 Zaventem

Sinds 2006
Bekijk de fiche
15,2 km · Zaventem

Archi Construction & Veranda

Excelsiorlaan 71, 1930 Zaventem

Sinds 2026
Bekijk de fiche
17,9 km · Tienen

Verandaluxe

Hannuitsesteenweg 499, 3300 Tienen

Sinds 2016
Bekijk de fiche
21,9 km · Begijnendijk

CBC-Wellness & CBC-Terrasoverkappingen

Baalsesteenweg 50, 3130 Begijnendijk

Sinds 2013
Bekijk de fiche
22,5 km · Aarschot

Meubelcentrum Serre

Tieltseweg 274, 3202 Aarschot

Sinds 1983
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Vóór je offertes vraagt in Oud-Heverlee: de lokale context

Voor je offertes van verandabouwers in Oud-Heverlee vergelijkt, helpen een paar lokale feiten om het juiste dak te kiezen. Ze komen uit open bronnen (PVGIS voor het klimaat) en uit de regels van je gewest. Na de zomer is het het beste moment om offertes te vragen voor een veranda in de lente: zo ligt de vergunning er in het voorjaar.

Goed om te weten

Veranda in Oud-Heverlee: omgevingsvergunning sinds 1 maart 2026

Sinds 1 maart 2026 is er in Oud-Heverlee geen veranda meer zonder vergunning. De gemeente kan bovendien strengere regels hebben: vraag ze vooraf op.

Goed om te weten

35 vorstdagen per jaar in Oud-Heverlee

De vorst komt vaak terug in Oud-Heverlee: gemiddeld 35 dagen per jaar. Bladeren in de goot en vorst gaan slecht samen: maak ze in de herfst leeg.

Onthoud: Laat de Ug-waarde van het dakglas op de offerte zetten.

Handig om te weten

Oud-Heverlee: de ramen naar de veranda wel, de veranda niet

Premie in Oud-Heverlee: niet voor de veranda, wel mogelijk voor de ramen in je gevel die erop uitkomen, met glas tot Ug 1,0 en een factuur van minstens 1.000 € excl. btw.

Handig om te weten

Isolatie-eisen in Oud-Heverlee: alleen met architect

Een veranda zonder architect in Oud-Heverlee ontsnapt aan de EPB-procedure, maar goed glas blijft je beste investering.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Oud-Heverlee

Terrasoverkapping in de buurt van Oud-Heverlee

Terrasoverkapping in Oud-Heverlee: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan