Verandabouwer in Herent:
terrasoverkapping

Indicatieve prijsvork: 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten kunnen de werken uitvoeren.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Herent: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Herent: het belangrijkste

Op zoek naar terrasoverkapping in Herent? Op deze pagina vind je de richtprijzen, vakmensen uit de buurt en het offerteformulier. Geen vestiging in Herent in de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO): bedrijven uit de buurgemeenten kunnen de werf op zich nemen. 1.000 tot 8.000 €: dat is de indicatieve prijsvork, met materiaal en plaatsing, vóór eventuele premies. Vertel kort wat je wilt laten doen en ontvang voorstellen van vakmensen die in Herent werken.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode3020
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Welke regels en aandachtspunten gelden voor een veranda in Herent?

Twee lokale aandachtspunten in Herent: Herent heeft warme zomermaanden (juli gemiddeld 19,3 °C). Kantelbare lamellen of een doek laten je kiezen tussen zon en schaduw. Vergunning in Herent: reken op ongeveer drie maanden zonder openbaar onderzoek, zes met, en pas vanaf de 35ste dag na de aanplakking mag je beginnen.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Welke vakmensen werken in Herent?

Onze gegevens tonen geen vestiging in Herent: vakmensen uit de omliggende gemeenten kunnen zich verplaatsen.

Hoe vraag je offertes aan voor een terrasoverkapping in Herent?

Alles gebeurt op deze pagina: het formulier stuurt je aanvraag naar Bobex, dat ze daarna doorgeeft aan zijn partners in je regio. Je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van de beschikbaarheid; je betaalt niets en zit nergens aan vast.

De verandabouwers in Herent

Onze gegevens tonen geen bedrijf in Herent: dit zijn de dichtstbijzijnde, met hun afstand.
Bekijk de fiche
5,2 km · Leuven

De Serre

Alfred Delaunoislaan 4 Bus 201, 3001 Leuven

Sinds 2024
Bekijk de fiche
12,0 km · Zaventem

Alu 3000

Hermesstraat 6 Bus B, 1930 Zaventem

Sinds 2006
Bekijk de fiche
12,0 km · Zaventem

Archi Construction & Veranda

Excelsiorlaan 71, 1930 Zaventem

Sinds 2026
Bekijk de fiche
13,4 km · Bonheiden

Aluminiumwerken Cleirbaut

Zwarte Leeuwstraat 93, 2820 Bonheiden

Sinds 2005
Bekijk de fiche
14,4 km · Begijnendijk

CBC-Wellness & CBC-Terrasoverkappingen

Baalsesteenweg 50, 3130 Begijnendijk

Sinds 2013
Bekijk de fiche
15,2 km · Zemst

Gebr.thomas BVBA

Elewijtsesteenweg 114, 1980 Zemst

Sinds 1990
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Herent?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Herent

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Klimaat en vergunning: een veranda in Herent in cijfers

Open data vervangen geen bezoek van een verandabouwer, maar ze geven je een voorsprong bij het lezen van offertes in Herent: dit zijn de punten die tellen. Met de eerste herfstbuien zie je waar een oude veranda lekt: een goed moment voor een renovatieofferte.

Handig om te weten

19,3 °C in juli: buiten leven

Herent heeft warme zomermaanden (juli gemiddeld 19,3 °C). Kantelbare lamellen of een doek laten je kiezen tussen zon en schaduw.

Onthoud: Vraag schuifwanden die volledig openschuiven.

Goed om te weten

Veranda in Herent: omgevingsvergunning sinds 1 maart 2026

Vergunning in Herent: reken op ongeveer drie maanden zonder openbaar onderzoek, zes met, en pas vanaf de 35ste dag na de aanplakking mag je beginnen.

Onthoud: Laat je verandabouwer de plannen voor het Omgevingsloket leveren.

Goed om te weten

Warme zomers in Herent: zonwering niet vergeten

Hitte komt geregeld voor in Herent: gemiddeld 7 dagen per jaar boven 30 °C. Wie vooral in de zomer in de veranda zit, overweegt beter een geïsoleerd dak met lichtstraat.

Onthoud: Vraag de g-waarde van het dakglas.

Handig om te weten

Architect of niet in Herent: vier voorwaarden

Een tuinkamer met dicht dak haalt de 75 % glas zelden: dan is ook in Herent een architect verplicht, hoe klein de veranda ook is.

Onthoud: Blijf onder 40 m² of reken een architect in je budget.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Herent

Terrasoverkapping in de buurt van Herent

Terrasoverkapping in Herent: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan