Verandabouwer in Herstappe:
terrasoverkapping

Prijsindicatie: 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Herstappe: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Herstappe: het belangrijkste

In Herstappe begin je het best pas aan een terrasoverkapping als je een paar offertes naast elkaar hebt gelegd. De openbare gegevens tonen geen vestiging in Herstappe; bedrijven uit de omliggende gemeenten werken vaak ook hier. Qua budget ligt de richtprijs rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; de offerte geeft het precieze bedrag. Beschrijf je project om offertes te krijgen van vakmensen die in Herstappe werken.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode3717
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Wat moet je weten vóór je een veranda laat bouwen in Herstappe?

In Herstappe spelen vooral deze twee dingen mee: Herstappe krijgt veel zon en telt 6 dagen boven 30 °C: reken buitenzonwering of zonwerend glas meteen in je budget. Sinds de hervorming van maart 2026 vraagt elke aangebouwde veranda in Herstappe een omgevingsvergunning. Lokale voorschriften kunnen strenger zijn: vraag ze vooraf op.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie neemt zo’n werf aan in Herstappe?

In onze gegevens staat geen enkel bedrijf in Herstappe; vakmensen uit de buurgemeenten kunnen wel helpen.

Hoe vraag je in Herstappe een offerte aan?

Het formulier bovenaan volstaat, je blijft gewoon op de site: Bobex ontvangt je aanvraag en bezorgt ze aan partnervakmensen in de buurt. Dat is gratis en zonder verplichting, en je krijgt tot 5 offertes, naargelang de beschikbaarheid.

Wat kost terrasoverkapping in Herstappe?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Herstappe

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Herstappe

Geen vestiging in Herstappe in de KBO; hieronder de dichtstbijzijnde, met de afstand erbij.
Bekijk de fiche
6,5 km · Tongeren-Borgloon

Avema Exclusieve Verandabouw

Merkenstraat 52, 3700 Tongeren-Borgloon

Sinds 2013
Bekijk de fiche
24,7 km · Lanaken

Horrix Veranda's

Industrieweg 16, 3620 Lanaken

Sinds 2000
Bekijk de fiche
25,3 km · Zutendaal

Gapa Aluminium Design

Molenblookstraat 3a, 3690 Zutendaal

Sinds 2013
Bekijk de fiche
27,3 km · Genk

Euro-Serre NV

Geleenlaan 1, 3600 Genk

Sinds 1978
Bekijk de fiche
27,3 km · Genk

Greenhouse Veranda's BVBA

Paniswijerstraat 1, 3600 Genk

Sinds 2005
Bekijk de fiche
27,3 km · Genk

BTW-eenheid Euro Serre

Geleenlaan 1, 3600 Genk

Sinds 2016
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Veranda bouwen in Herstappe: de lokale context

Zomerzon, winterkou en de regels van je gewest: dit zeggen de publieke gegevens over een veranda in Herstappe, en wat het verandert aan je keuze van dak en glas. Met de eerste herfstbuien zie je waar een oude veranda lekt: maak de goot leeg en laat de aansluiting nakijken.

Goed in het oog houden

Zon en hitte samen in Herstappe: 6 hittedagen

Herstappe krijgt veel zon en telt 6 dagen boven 30 °C: reken buitenzonwering of zonwerend glas meteen in je budget.

Onthoud: Laat zonwering meteen mee prijzen.

Goed om te weten

Geen melding meer voor een veranda in Herstappe

Sinds de hervorming van maart 2026 vraagt elke aangebouwde veranda in Herstappe een omgevingsvergunning. Lokale voorschriften kunnen strenger zijn: vraag ze vooraf op.

Onthoud: Bel de dienst omgeving van je gemeente voor je laat tekenen.

Handig om te weten

Veranda zonder architect in Herstappe

In Herstappe is een architect niet verplicht als je veranda voor minstens 75 % uit glas of ander doorzichtig materiaal bestaat, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en niet aan de draagstructuur raakt.

Goed om te weten

Veel vorst: glas en vloer tellen dubbel

Met zo'n 39 dagen vorst per jaar hoort Herstappe bij de koudere gemeenten van de zone. Wil je de veranda in de winter gebruiken, kies dan een geïsoleerde vloerplaat en isolerend dakglas.

Onthoud: Vraag of de profielen een thermische onderbreking hebben.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Herstappe

Terrasoverkapping in de buurt van Herstappe

Terrasoverkapping in Herstappe: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan