Verandabouwer in Diepenbeek:
terrasoverkapping

Richtprijs: 1.000 tot 8.000 €. Geen bedrijf ter plaatse, wel in de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Diepenbeek: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Diepenbeek: het belangrijkste

Terrasoverkapping in Diepenbeek (3590): de cijfers en tips op een rij. Geen vestiging in Diepenbeek in de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO): vakmensen uit de buurt verplaatsen zich vaak. 1.000 tot 8.000 €: zo ligt de grootteorde, met materiaal en plaatsing, zonder premies. Vertel kort wat je wilt laten doen en ontvang voorstellen van vakmensen uit je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode3590
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Wat moet je weten vóór je een veranda laat bouwen in Diepenbeek?

In Diepenbeek spelen vooral deze twee dingen mee: Diepenbeek heeft warme zomermaanden (juli gemiddeld 19,2 °C). Kantelbare lamellen of een doek laten je kiezen tussen zon en schaduw. Sinds de hervorming van maart 2026 vraagt elke aangebouwde veranda in Diepenbeek een omgevingsvergunning. De gemeente kan bovendien strengere regels hebben: vraag ze vooraf op.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie neemt zo’n werf aan in Diepenbeek?

In onze gegevens staat geen enkel bedrijf in Diepenbeek; vakmensen uit de buurgemeenten kunnen wel helpen.

Hoe vergelijk je offertes voor een terrasoverkapping in Diepenbeek?

Beschrijf je project in het formulier op deze pagina. De aanvraag komt bij Bobex terecht, dat ze toevertrouwt aan partnervakmensen dicht bij jou: tot 5 offertes, afhankelijk van wie beschikbaar is, gratis en vrijblijvend.

De verandabouwers in Diepenbeek

Onze gegevens tonen geen bedrijf in Diepenbeek; hieronder de dichtstbijzijnde, met de afstand erbij.
Bekijk de fiche
8,2 km · Genk

Euro-Serre NV

Geleenlaan 1, 3600 Genk

Sinds 1978
Bekijk de fiche
8,2 km · Genk

Greenhouse Veranda's BVBA

Paniswijerstraat 1, 3600 Genk

Sinds 2005
Bekijk de fiche
8,2 km · Genk

BTW-eenheid Euro Serre

Geleenlaan 1, 3600 Genk

Sinds 2016
Bekijk de fiche
9,4 km · Zonhoven

SRT Veranda

3520 Zonhoven

Sinds 2023
Bekijk de fiche
11,3 km · Zutendaal

Gapa Aluminium Design

Molenblookstraat 3a, 3690 Zutendaal

Sinds 2013
Bekijk de fiche
14,2 km · Tongeren-Borgloon

Avema Exclusieve Verandabouw

Merkenstraat 52, 3700 Tongeren-Borgloon

Sinds 2013
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Diepenbeek?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Diepenbeek

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Vóór je een veranda laat bouwen in Diepenbeek: de lokale context

Hitte, vorst en vergunning: dit zeggen de publieke gegevens over een veranda in Diepenbeek, en wat het verandert aan je project. Na de zomer is het het beste moment om offertes te vragen voor een veranda in de lente: zo ligt de vergunning er in het voorjaar.

Handig om te weten

19,2 °C in juli: buiten leven

Diepenbeek heeft warme zomermaanden (juli gemiddeld 19,2 °C). Kantelbare lamellen of een doek laten je kiezen tussen zon en schaduw.

Onthoud: Vraag schuifwanden die volledig openschuiven.

Goed om te weten

Vergunning voor je veranda in Diepenbeek

Sinds de hervorming van maart 2026 vraagt elke aangebouwde veranda in Diepenbeek een omgevingsvergunning. De gemeente kan bovendien strengere regels hebben: vraag ze vooraf op.

Goed om te weten

35 dagen onder nul: een veranda op de proef

35 vorstdagen per jaar in Diepenbeek, tegenover 35 voor de doorsnee gemeente in de provincie Limburg: laat de verandabouwer zeggen hoe diep de fundering komt.

Onthoud: Laat vermelden hoe diep de fundering van de vloerplaat komt.

Handig om te weten

Diepenbeek: wanneer tekent een architect je veranda?

In Diepenbeek is een architect niet verplicht als je veranda minstens drie kwart doorzichtig is, dak en wanden samen, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en niet aan de draagstructuur raakt.

Onthoud: Blijf onder 40 m² of reken een architect in je budget.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Diepenbeek

Terrasoverkapping in de buurt van Diepenbeek

Terrasoverkapping in Diepenbeek: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan