Verandabouwer in Alken:
terrasoverkapping

Indicatieve prijsvork: 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Alken: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Alken: het belangrijkste

In Alken begin je het best pas aan een terrasoverkapping met meerdere offertes in handen. De openbare gegevens tonen geen vestiging in Alken; bedrijven uit de omliggende gemeenten werken vaak ook hier. Ter indicatie reken je op 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen, naargelang de situatie op de werf. Een paar vragen volstaan om tot 5 offertes binnen te halen van vakmensen in je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode3570
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Wat moet je nagaan vóór je een veranda laat bouwen in Alken?

In Alken spelen vooral deze twee dingen mee: Veel zon en geregeld hitte in Alken: reken buitenzonwering of zonwerend glas meteen in je budget. Alken valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Wat aan je woning vasthangt, is een aanbouw: vergunningsplichtig, ook onder 40 m².

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie neemt zo’n werf aan in Alken?

Onze gegevens tonen geen vestiging in Alken: vakmensen uit de omliggende gemeenten kunnen zich verplaatsen.

Hoe krijg je een offerte voor een terrasoverkapping in Alken?

Het formulier bovenaan volstaat, je blijft gewoon op de site: Bobex ontvangt je aanvraag en bezorgt ze aan partnervakmensen in de buurt. Dat is gratis en zonder verplichting, en je krijgt tot 5 offertes, naargelang de beschikbaarheid.

De verandabouwers in Alken

Geen vestiging in Alken in onze gegevens; hieronder de dichtstbijzijnde, met de afstand erbij.
Bekijk de fiche
13,8 km · Tongeren-Borgloon

Avema Exclusieve Verandabouw

Merkenstraat 52, 3700 Tongeren-Borgloon

Sinds 2013
Bekijk de fiche
14,0 km · Zonhoven

SRT Veranda

3520 Zonhoven

Sinds 2023
Bekijk de fiche
15,7 km · Heusden-Zolder

Jans Aluminium & Pvc Ramen

Ubbelstraat 127, 3550 Heusden-Zolder

Sinds 1998
Bekijk de fiche
15,7 km · Heusden-Zolder

Superveranda

Mijnwerkerslaan 19, 3550 Heusden-Zolder

Sinds 2014
Bekijk de fiche
15,7 km · Heusden-Zolder

Verandax

3550 Heusden-Zolder

Sinds 2018
Bekijk de fiche
17,4 km · Genk

Euro-Serre NV

Geleenlaan 1, 3600 Genk

Sinds 1978
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Alken?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Alken

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Vóór je een veranda laat bouwen in Alken: de nuttige feiten

Niets vervangt een opmeting ter plaatse, maar ze helpen je om je vragen voor te bereiden in Alken: dit zijn de punten die tellen. Na de zomer is het het beste moment om offertes te vragen voor een veranda in de lente: de vergunning loopt dan tijdens de winter.

Goed in het oog houden

Veel zon, veel hitte in Alken

Veel zon en geregeld hitte in Alken: reken buitenzonwering of zonwerend glas meteen in je budget.

Onthoud: Laat zonwering meteen mee prijzen.

Goed om te weten

Geen melding meer voor een veranda in Alken

Alken valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Wat aan je woning vasthangt, is een aanbouw: vergunningsplichtig, ook onder 40 m².

Onthoud: Plan de vergunning drie tot zes maanden voor de plaatsing.

Goed om te weten

35 dagen onder nul: een veranda op de proef

Met zo'n 35 dagen vorst per jaar hoort Alken bij de koudere gemeenten van de zone. Een veranda die je ook in januari gebruikt, vraagt hier een geïsoleerde vloer en goed dakglas.

Onthoud: Vraag hoe diep de fundering van de vloerplaat komt.

Handig om te weten

75 % glas, 40 m², 3 m: de architectenregel in Alken

In Alken is een architect niet verplicht als je veranda minstens drie kwart doorzichtig is, dak en wanden samen, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en de stabiliteit niet wijzigt.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Alken

Terrasoverkapping in de buurt van Alken

Terrasoverkapping in Alken: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan