Verandabouwer in Merelbeke-Melle:
terrasoverkapping

Prijsindicatie: 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Merelbeke-Melle: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Merelbeke-Melle: het belangrijkste

Voor een terrasoverkapping in Merelbeke-Melle loont het om een paar gedetailleerde offertes naast elkaar te leggen. In onze gegevens is geen enkel bedrijf in Merelbeke-Melle gevestigd; vakmensen uit de buurgemeenten kunnen de klus wel aannemen. Qua budget ligt de richtprijs rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; de offerte geeft het precieze bedrag. Beschrijf je project om offertes te krijgen van vakmensen uit je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode9090 en 9820
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Wat moet je nagaan vóór je een veranda laat bouwen in Merelbeke-Melle?

In Merelbeke-Melle spelen vooral deze twee dingen mee: Bouw je een veranda in Merelbeke-Melle? Dien dan een aanvraag in via het Omgevingsloket: de gemeente beslist of er een openbaar onderzoek komt. EPB in Merelbeke-Melle: een onverwarmde veranda die je afsluit van het huis, blijft buiten het verwarmde volume; vraag het na bij je architect of verandabouwer.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Welke vakmensen werken in Merelbeke-Melle?

Onze gegevens tonen geen vestiging in Merelbeke-Melle: vakmensen uit de omliggende gemeenten kunnen zich verplaatsen.

Hoe krijg je een offerte voor een terrasoverkapping in Merelbeke-Melle?

Beschrijf je project in het formulier op deze pagina. De aanvraag komt bij Bobex terecht, dat ze toevertrouwt aan partnervakmensen dicht bij jou: tot 5 offertes, afhankelijk van wie beschikbaar is, gratis en vrijblijvend.

Wat kost terrasoverkapping in Merelbeke-Melle?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Merelbeke-Melle

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Merelbeke-Melle

Geen vestiging in Merelbeke-Melle in de KBO; hieronder de dichtstbijzijnde, met de afstand erbij.
Bekijk de fiche
5,5 km · Oosterzele

Alu - Van De Putte

Dorp 18a, 9860 Oosterzele

Sinds 1992
Bekijk de fiche
7,7 km · Gavere

Alu-Q

Provinciebaan 61 Bus A, 9890 Gavere

Sinds 2016
Bekijk de fiche
9,1 km · Nazareth-De Pinte

Alu Montage Companie

Plaanstraat 30, 9810 Nazareth-De Pinte

Sinds 1996
Bekijk de fiche
10,6 km · Gent

Aanbouwplast

9050 Gent

Sinds 1995
Bekijk de fiche
13,1 km · Zottegem

Alu Worx

Emmerstraat 32, 9620 Zottegem

Sinds 2026
Bekijk de fiche
16,0 km · Kruisem

Dc Alu

Leenstraat 10, 9750 Kruisem

Sinds 2025
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Zon, vorst en regels: je veranda in Merelbeke-Melle in cijfers

Hitte, vorst en vergunning: dit zeggen de publieke gegevens over een veranda in Merelbeke-Melle, en wat het verandert aan je keuze van dak en glas. In de herfst start je best met je aanvraag: de vergunning loopt dan tijdens de winter.

Goed om te weten

Omgevingsvergunning en veranda in Merelbeke-Melle

Bouw je een veranda in Merelbeke-Melle? Dien dan een aanvraag in via het Omgevingsloket: de gemeente beslist of er een openbaar onderzoek komt.

Onthoud: Reken op 35 dagen wachten na de aanplakking van de vergunning.

Handig om te weten

EPB voor je veranda in Merelbeke-Melle

EPB in Merelbeke-Melle: een onverwarmde veranda die je afsluit van het huis, blijft buiten het verwarmde volume; vraag het na bij je architect of verandabouwer.

Handig om te weten

Merelbeke-Melle: wanneer tekent een architect je veranda?

De architectenregel in Merelbeke-Melle beslis je met vier vragen: 75 % glas, 40 m², 3 en 4,50 m, en geen ingreep in de draagstructuur. De tool op deze pagina rekent het voor je uit.

Onthoud: Blijf onder 40 m² of reken een architect in je budget.

Handig om te weten

Zomerhitte in Merelbeke-Melle: een paar dagen per jaar

In Merelbeke-Melle wordt het gemiddeld 5 dagen per jaar warmer dan 30 °C (2014-2023), vergelijkbaar met een doorsnee gemeente in de provincie (5 dagen). Genoeg om een glazen veranda op het zuiden te laten oververhitten als er geen zonwering is.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Merelbeke-Melle

Terrasoverkapping in de buurt van Merelbeke-Melle

Terrasoverkapping in Merelbeke-Melle: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan