Verandabouwer in Nieuwerkerken:
terrasoverkapping

Indicatieve prijsvork: 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Nieuwerkerken: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Nieuwerkerken: het belangrijkste

Voor een terrasoverkapping in Nieuwerkerken vergelijk je best meerdere offertes. De openbare gegevens tonen geen vestiging in Nieuwerkerken; bedrijven uit de omliggende gemeenten werken vaak ook hier. Als richtpunt reken je op 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen, afhankelijk van je woning. Een paar vragen volstaan om tot 5 offertes binnen te halen van vakmensen in je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode3850
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Wat moet je nagaan vóór je een veranda laat bouwen in Nieuwerkerken?

In Nieuwerkerken spelen vooral deze twee dingen mee: Nieuwerkerken: 1.177 kWh/m² zon en 6 hittedagen per jaar. Voor een terras is een open structuur met schaduw hier ideaal. In Nieuwerkerken gelden de Vlaamse regels: sinds 1 maart 2026 is de melding voor een woninguitbreiding tot 40 m² afgeschaft, dus een veranda aan je woning vraagt een omgevingsvergunning.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Hoeveel verandabouwers zijn er in Nieuwerkerken?

In onze gegevens staat geen enkel bedrijf in Nieuwerkerken; vakmensen uit de buurgemeenten kunnen wel helpen.

Hoe krijg je een offerte voor een terrasoverkapping in Nieuwerkerken?

Beschrijf je project in het formulier op deze pagina. De aanvraag komt bij Bobex terecht, dat ze toevertrouwt aan partnervakmensen dicht bij jou: tot 5 offertes, afhankelijk van wie beschikbaar is, gratis en vrijblijvend.

Wat kost terrasoverkapping in Nieuwerkerken?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Nieuwerkerken

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Nieuwerkerken

Geen vestiging in Nieuwerkerken in onze gegevens: dit zijn de dichtstbijzijnde, met hun afstand.
Bekijk de fiche
16,7 km · Heusden-Zolder

Jans Aluminium & Pvc Ramen

Ubbelstraat 127, 3550 Heusden-Zolder

Sinds 1998
Bekijk de fiche
16,7 km · Heusden-Zolder

Superveranda

Mijnwerkerslaan 19, 3550 Heusden-Zolder

Sinds 2014
Bekijk de fiche
16,7 km · Heusden-Zolder

Verandax

3550 Heusden-Zolder

Sinds 2018
Bekijk de fiche
17,3 km · Zonhoven

SRT Veranda

3520 Zonhoven

Sinds 2023
Bekijk de fiche
18,4 km · Tongeren-Borgloon

Avema Exclusieve Verandabouw

Merkenstraat 52, 3700 Tongeren-Borgloon

Sinds 2013
Bekijk de fiche
19,9 km · Tienen

Verandaluxe

Hannuitsesteenweg 499, 3300 Tienen

Sinds 2016
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Een glazen kamer erbij in Nieuwerkerken: de lokale context

In Nieuwerkerken spelen klimaat en vergunning mee bij elke veranda. De kern, met bronnen. Met de eerste herfstbuien komen de lekken aan het licht: een goed moment voor een renovatieofferte.

Goed in het oog houden

Glazen dak in Nieuwerkerken: plan de zonwering mee

Nieuwerkerken: 1.177 kWh/m² zon en 6 hittedagen per jaar. Voor een terras is een open structuur met schaduw hier ideaal.

Onthoud: Laat zonwering meteen mee prijzen.

Goed om te weten

Vergunning voor je veranda in Nieuwerkerken

In Nieuwerkerken gelden de Vlaamse regels: sinds 1 maart 2026 is de melding voor een woninguitbreiding tot 40 m² afgeschaft, dus een veranda aan je woning vraagt een omgevingsvergunning.

Onthoud: Reken op 35 dagen wachten na de aanplakking van de vergunning.

Goed om te weten

35 dagen onder nul: een veranda op de proef

Met zo'n 35 dagen vorst per jaar hoort Nieuwerkerken bij de koudere gemeenten van de zone. Een veranda die je ook in januari gebruikt, vraagt hier een geïsoleerde vloer en goed dakglas.

Onthoud: Laat de Ug-waarde van het dakglas op de offerte zetten.

Handig om te weten

Zomerhitte in Nieuwerkerken: een paar dagen per jaar

In Nieuwerkerken wordt het gemiddeld 6 dagen per jaar warmer dan 30 °C (2014-2023), in lijn met het provinciegemiddelde (6 dagen). Op die dagen beslist de zonwering of je in de veranda kan zitten.

Onthoud: Vertel bij je aanvraag op welke kant je tuin ligt.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Nieuwerkerken

Terrasoverkapping in de buurt van Nieuwerkerken

Terrasoverkapping in Nieuwerkerken: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan