Verandabouwer in Meerhout:
terrasoverkapping

Indicatieve prijsvork: 1.000 tot 8.000 €. 1 verandabouwer met een vestiging in Meerhout.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Meerhout: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Meerhout: het belangrijkste

Terrasoverkapping in Meerhout (2450): wat je vooraf best weet. In de KBO vind je 1 verandabouwer in Meerhout; of een bedrijf dit soort werken uitvoert, vraag je best zelf na. 1.000 tot 8.000 €: zo ligt de grootteorde, plaatsing inbegrepen, vóór eventuele premies. Vertel kort wat je wilt laten doen om offertes te krijgen van vakmensen uit je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode2450
Gevestigde verandabouwers1

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Waar let je op bij een veranda in Meerhout?

Op basis van de lokale gegevens tellen in Meerhout twee punten: In juli is het in Meerhout gemiddeld 19,2 °C (2014-2023), vergelijkbaar met een doorsnee gemeente in de provincie (19,3 °C). Een terrasoverkapping of pergola geeft dan schaduw en houdt je terras bruikbaar. Sinds 1 maart 2026 vraagt elke aangebouwde veranda in Meerhout een omgevingsvergunning. De gemeente kan bovendien strengere regels hebben: bel eerst de dienst omgeving.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Hoeveel vakmensen zijn er in Meerhout?

In onze lijst vind je 1 verandabouwer in Meerhout. Wat elk bedrijf precies doet, vraag je best na voor je een offerte aanvraagt.

Hoe vraag je offertes aan voor een terrasoverkapping in Meerhout?

Het formulier bovenaan volstaat, je blijft gewoon op de site: Bobex ontvangt je aanvraag en bezorgt ze aan partnervakmensen in de buurt. Dat is gratis en zonder verplichting, en je krijgt tot 5 offertes, naargelang de beschikbaarheid.

De verandabouwers in Meerhout

Bekijk de fiche

Veranda Willems

Molsebaan 47, 2450 Meerhout

Sinds 2013
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Meerhout?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Meerhout

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Meerhout: waar je op let bij een veranda

In Meerhout spelen klimaat en vergunning mee bij elke veranda. Een kort overzicht, op basis van open gegevens. In de herfst is het het beste moment om offertes te vragen voor een veranda in de lente: de vergunning loopt dan tijdens de winter.

Handig om te weten

19,2 °C in juli: buiten leven

In juli is het in Meerhout gemiddeld 19,2 °C (2014-2023), vergelijkbaar met een doorsnee gemeente in de provincie (19,3 °C). Een terrasoverkapping of pergola geeft dan schaduw en houdt je terras bruikbaar.

Onthoud: Vraag schuifwanden die volledig openschuiven.

Goed om te weten

Meerhout: vergunning nodig voor elke aangebouwde veranda

Sinds 1 maart 2026 vraagt elke aangebouwde veranda in Meerhout een omgevingsvergunning. De gemeente kan bovendien strengere regels hebben: bel eerst de dienst omgeving.

Goed om te weten

7 hittedagen per jaar in Meerhout

In Meerhout komt het kwik ongeveer 7 dagen per jaar boven 30 °C (2014-2023), vergelijkbaar met een doorsnee gemeente in de provincie (6 dagen). Een glazen dak zonder zonwering wordt dan een serre.

Onthoud: Laat buitenzonwering of dakramen mee prijzen.

Goed om te weten

35 vorstdagen per jaar in Meerhout

In Meerhout zakt de temperatuur ongeveer 35 dagen per jaar onder nul (gemiddelde 2014-2023), in lijn met het provinciegemiddelde (30 dagen). Koude profielen en enkel glas geven op zulke ochtenden condens aan het dak.

Onthoud: Laat de Ug-waarde van het dakglas op de offerte zetten.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Meerhout

Terrasoverkapping in de buurt van Meerhout

Terrasoverkapping in Meerhout: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan