Verandabouwer in Balen:
terrasoverkapping

Prijsindicatie: 1.000 tot 8.000 €. Onze lijst in Balen: 2 verandabouwers.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Balen: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Balen: het belangrijkste

In Balen begin je het best pas aan een terrasoverkapping als je een paar offertes naast elkaar hebt gelegd. We tellen 2 verandabouwers met een vestiging in Balen, op basis van de openbare KBO-gegevens; de precieze specialiteit check je best bij elk bedrijf zelf. Qua budget draaien de prijzen rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; de offerte geeft het precieze bedrag. Vertel kort wat je wilt laten doen en ontvang voorstellen van vakmensen uit je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode2490 en 2491
Gevestigde verandabouwers2

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Welke regels en aandachtspunten gelden voor een veranda in Balen?

Twee lokale aandachtspunten in Balen: Bij 19,4 °C in de warmste maand zit Balen aan de warme kant: glazen schuifwanden die je helemaal openschuift, zijn hier handig. Plan je een veranda in Balen? De aanvraag gaat via het Omgevingsloket: de gemeente beslist of er een openbaar onderzoek komt.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Hoeveel verandabouwers zijn er in Balen?

In onze lijst vind je 2 verandabouwers in Balen. Wat elk bedrijf precies doet, vraag je best na voor je een offerte aanvraagt.

Hoe krijg je een offerte voor een terrasoverkapping in Balen?

Alles gebeurt op deze pagina: het formulier stuurt je aanvraag naar Bobex, dat ze daarna doorgeeft aan zijn partners in je regio. Je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van de beschikbaarheid; je betaalt niets en zit nergens aan vast.

De verandabouwers in Balen

Bekijk de fiche

Veranda's Luyten bvba

Steenweg Op Leopoldsburg 37, 2490 Balen

Sinds 2009
Bekijk de fiche

Gesbo Veranda's

Hulsen 113, 2490 Balen

Sinds 2020
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Balen?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Balen

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Vóór je een veranda laat bouwen in Balen: de nuttige feiten

Niets vervangt een opmeting ter plaatse, maar ze helpen je om je vragen voor te bereiden in Balen: hieronder het belangrijkste. Met de eerste herfstbuien komen de lekken aan het licht: maak de goot leeg en laat de aansluiting nakijken.

Handig om te weten

Warme julimaand in Balen

Bij 19,4 °C in de warmste maand zit Balen aan de warme kant: glazen schuifwanden die je helemaal openschuift, zijn hier handig.

Goed om te weten

Omgevingsvergunning en veranda in Balen

Plan je een veranda in Balen? De aanvraag gaat via het Omgevingsloket: de gemeente beslist of er een openbaar onderzoek komt.

Goed om te weten

7 hittedagen per jaar in Balen

Hitte komt geregeld voor in Balen: gemiddeld 7 dagen per jaar boven 30 °C. Wie vooral in de zomer in de veranda zit, overweegt beter een geïsoleerd dak met lichtstraat.

Onthoud: Laat buitenzonwering of dakramen mee prijzen.

Handig om te weten

Architect of niet in Balen: vier voorwaarden

In Balen is een architect niet verplicht als je veranda minstens drie kwart doorzichtig is, dak en wanden samen, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en niet aan de draagstructuur raakt.

Onthoud: Blijf onder 40 m² of reken een architect in je budget.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Balen

Terrasoverkapping in de buurt van Balen

Terrasoverkapping in Balen: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan