Verandabouwer in Diest:
terrasoverkapping

Reken op ongeveer 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten kunnen de werken uitvoeren.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Diest: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Diest: het belangrijkste

Met het oog op een terrasoverkapping in Diest loont het om een paar gedetailleerde offertes naast elkaar te leggen. De KBO telt geen enkele vestiging in Diest: vakmensen uit de buurt verplaatsen zich vaak. 1.000 tot 8.000 €: dat is de indicatieve prijsvork, met materiaal en plaatsing, zonder premies. Een paar vragen volstaan om tot 5 offertes binnen te halen van vakmensen uit de buurt.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode3290 tot 3294
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Waar let je op bij een veranda in Diest?

In Diest spelen vooral deze twee dingen mee: In Diest combineren 6 hittedagen per jaar en 1.167 kWh/m² zon (PVGIS, 2014-2023). Zonder zonwering haal je hier in juli temperaturen die je niet wil. Gemiddeld 19,3 °C in juli in Diest: nachtventilatie haalt de warmte uit de veranda.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Welke vakmensen werken in Diest?

In onze gegevens staat geen enkel bedrijf in Diest; vakmensen uit de buurgemeenten kunnen wel helpen.

Hoe vraag je offertes aan voor een terrasoverkapping in Diest?

Alles gebeurt op deze pagina: het formulier stuurt je aanvraag naar Bobex, dat ze daarna doorgeeft aan zijn partners in je regio. Je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van de beschikbaarheid; je betaalt niets en zit nergens aan vast.

De verandabouwers in Diest

Onze gegevens tonen geen bedrijf in Diest; hieronder de dichtstbijzijnde, met de afstand erbij.
Bekijk de fiche
8,3 km · Tessenderlo-Ham

I.M.A. Creaties

Kanaalweg 83 Bus 1, 3980 Tessenderlo-Ham

Sinds 2000
Bekijk de fiche
8,3 km · Tessenderlo-Ham

Alu Projects

Kanaalstraat 36, 3945 Tessenderlo-Ham

Sinds 2007
Bekijk de fiche
13,7 km · Beringen

B&M Verandabouw

Genebroekstraat 95, 3581 Beringen

Sinds 2007
Bekijk de fiche
13,7 km · Beringen

Jans Alu

Sint-Petrusstraat 4, 3580 Beringen

Sinds 2010
Bekijk de fiche
13,7 km · Beringen

Rg Veranda

3582 Beringen

Sinds 2019
Bekijk de fiche
13,7 km · Meerhout

Veranda Willems

Molsebaan 47, 2450 Meerhout

Sinds 2013
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Diest?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Diest

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Vóór je een veranda laat bouwen in Diest: de nuttige feiten

Een veranda reageert op het klimaat van haar gemeente: zomer en winter bepalen wat je op de offerte vraagt. De stand van zaken in Diest, op basis van publieke gegevens. Met de eerste herfstbuien komen de lekken aan het licht: een goed moment voor een renovatieofferte.

Goed in het oog houden

Veel zon, veel hitte in Diest

In Diest combineren 6 hittedagen per jaar en 1.167 kWh/m² zon (PVGIS, 2014-2023). Zonder zonwering haal je hier in juli temperaturen die je niet wil.

Onthoud: Laat zonwering meteen mee prijzen.

Handig om te weten

Juli in Diest: gemiddeld 19,3 °C

Gemiddeld 19,3 °C in juli in Diest: nachtventilatie haalt de warmte uit de veranda.

Onthoud: Laat een dakzonwering of lamellen mee prijzen.

Goed om te weten

Geen melding meer voor een veranda in Diest

Sinds de hervorming van maart 2026 is er in Diest geen veranda meer zonder vergunning. De gemeente kan bovendien strengere regels hebben: bel eerst de dienst omgeving.

Handig om te weten

Architect of niet in Diest: vier voorwaarden

Moet de achtergevel open voor een brede doorgang? Ingrepen in de stabiliteit vragen altijd een architect.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Diest

Terrasoverkapping in de buurt van Diest

Terrasoverkapping in Diest: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan