Verandabouwer in Berlare:
terrasoverkapping

Richtprijs: 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Berlare: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Berlare: het belangrijkste

In Berlare begin je liefst pas aan een terrasoverkapping als je een paar offertes naast elkaar hebt gelegd. Geen vestiging in Berlare in de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO): vakmensen uit de buurt verplaatsen zich vaak. Voor je budget draaien de prijzen rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; het exacte bedrag staat pas in de offerte. Het formulier op deze pagina bezorgt je aanvraag aan vakmensen in jouw buurt: tot 5 offertes, vrijblijvend.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode9290
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Wat moet je weten vóór je een veranda laat bouwen in Berlare?

In Berlare spelen vooral deze twee dingen mee: Sinds de hervorming van maart 2026 vraagt elke aangebouwde veranda in Berlare een omgevingsvergunning. Lokale voorschriften kunnen strenger zijn: vraag ze vooraf op. Een tuinkamer met dicht dak komt meestal onder 75 % glas uit: dan tekent in Berlare een architect, ook voor een kleine oppervlakte.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Hoeveel vakmensen zijn er in Berlare?

Onze gegevens tonen geen vestiging in Berlare: vakmensen uit de omliggende gemeenten kunnen zich verplaatsen.

Hoe vergelijk je offertes voor een terrasoverkapping in Berlare?

Het formulier bovenaan volstaat, je blijft gewoon op de site: Bobex ontvangt je aanvraag en bezorgt ze aan partnervakmensen in de buurt. Dat is gratis en zonder verplichting, en je krijgt tot 5 offertes, naargelang de beschikbaarheid.

Wat kost terrasoverkapping in Berlare?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Berlare

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Berlare

Geen vestiging in Berlare in de KBO; hieronder de dichtstbijzijnde, met de afstand erbij.
Bekijk de fiche
7,8 km · Dendermonde

Alu-Mick

Lange Dijkstraat 73, 9200 Dendermonde

Sinds 2022
Bekijk de fiche
11,3 km · Waasmunster

Vista Alu Systems

Nijverheidslaan 11, 9250 Waasmunster

Sinds 2021
Bekijk de fiche
11,4 km · Lokeren

Aluminiumwerken Thyssen Filip

Toekomstlaan 16, 9160 Lokeren

Sinds 2011
Bekijk de fiche
12,0 km · Aalst

Aluminium De Croock

Waterstraat 22, 9308 Aalst

Sinds 1977
Bekijk de fiche
12,1 km · Hamme

Kamo Verandabouw

Evangeliestraat 122 A, 9220 Hamme

Sinds 2007
Bekijk de fiche
15,6 km · Buggenhout

De Tuinkamer

9255 Buggenhout

Sinds 2010
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Een veranda in Berlare: de lokale feiten

Een veranda gedraagt zich niet overal hetzelfde: zon en vorst bepalen hoe je glas en zonwering kiest. Hier zie je het voor Berlare, op basis van publieke gegevens. Het einde van het jaar is rustiger bij de verandabouwers: vraag nu je offertes.

Goed om te weten

Melden kan niet meer voor een veranda in Berlare

Sinds de hervorming van maart 2026 vraagt elke aangebouwde veranda in Berlare een omgevingsvergunning. Lokale voorschriften kunnen strenger zijn: vraag ze vooraf op.

Onthoud: Vraag de lokale voorschriften op bij de dienst omgeving.

Handig om te weten

Architect of niet in Berlare: vier voorwaarden

Een tuinkamer met dicht dak komt meestal onder 75 % glas uit: dan tekent in Berlare een architect, ook voor een kleine oppervlakte.

Onthoud: Blijf onder 40 m² of reken een architect in je budget.

Handig om te weten

Een doorsnee zomer in Berlare

Met 5 hittedagen zit Berlare rond het gemiddelde van de zone: het verschil maakt de oriëntatie van je tuin.

Handig om te weten

Berlare: wanneer gelden de EPB-eisen?

De EPB-regels in Berlare: wie de veranda niet verwarmt en afsluit met een deur, houdt ze buiten het verwarmde volume; laat je architect bevestigen hoe het in jouw geval zit.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Berlare

Terrasoverkapping in de buurt van Berlare

Terrasoverkapping in Berlare: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan