Verandabouwer in Vorst:
pergola

Indicatieve prijsvork: 1.300 tot 8.000 €. In de gemeente zelf: 1 verandabouwer.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Pergola in Vorst: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Pergola in Vorst: het belangrijkste

Een project rond pergola in Vorst? Op deze pagina vind je de richtprijzen, vakmensen uit de buurt en het offerteformulier. In de KBO vind je 1 verandabouwer in Vorst; of een bedrijf dit soort werken uitvoert, vraag je best zelf na. Qua budget draaien de prijzen rond 1.300 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; het exacte bedrag staat pas in de offerte. Twee minuten volstaan om tot 5 offertes binnen te halen van vakmensen uit de buurt.

WerkenPergola
Indicatieve prijsvork1.300 tot 8.000 €
Postcode1190
Gevestigde verandabouwers1

Jouw vragen

Heb ik een vergunning nodig voor een pergola?

Een open pergola zonder dak in de tuin vraagt meestal geen vergunning, maar je gemeente kan regels hebben. Hangt ze met een vast dak aan je woning, dan is ze een aanbouw: omgevingsvergunning.

Welke regels en aandachtspunten gelden voor een veranda in Vorst?

Twee lokale aandachtspunten in Vorst: In Vorst gelden de Brusselse regels: een aangebouwde veranda is nooit vrijgesteld van vergunning, en een architect stelt het dossier op. In Vorst ligt 88,9 % van de woningen in een appartementsgebouw (Census 2021, IBSA). Wie in mede-eigendom woont, bouwt niet alleen: de vereniging van mede-eigenaars beslist mee.

Wat kost een aluminium pergola?

Reken op 4.000 tot 6.400 € voor een aluminium pergola.

Hoeveel verandabouwers zijn er in Vorst?

We tellen 1 verandabouwer in Vorst. Check bij elk bedrijf of het dit soort werken uitvoert.

Hoe vraag je offertes aan voor een pergola in Vorst?

Het formulier bovenaan volstaat, je blijft gewoon op de site: Bobex ontvangt je aanvraag en bezorgt ze aan partnervakmensen in de buurt. Dat is gratis en zonder verplichting, en je krijgt tot 5 offertes, naargelang de beschikbaarheid.

De verandabouwers in Vorst

Bekijk de fiche

Pergoladome - Balneopool - Design Houses

Oude Vijversstraat 40, 1190 Vorst

Sinds 2015
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost pergola in Vorst?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget4.000 €
Gemiddeld budget5.200 €
Ruim budget6.400 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een pergola in Vorst

DienstIndicatief tarief
Pergola in aluminium4.000 tot 6.400 €
Houten pergola1.600 tot 6.700 €
PVC-pergola1.300 tot 3.900 €
Pergola in smeedijzer5.000 tot 8.000 €
Schuifdoek750 tot 800 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Klimaat en vergunning: je veranda in Vorst in cijfers

In Vorst spelen klimaat en vergunning mee bij elke veranda. De kern, op basis van open gegevens. Wanneer de regen terugkomt, zie je waar een oude veranda lekt: een goed moment voor een renovatieofferte.

Goed om te weten

Veranda in Vorst: stedenbouwkundige vergunning en architect

In Vorst gelden de Brusselse regels: een aangebouwde veranda is nooit vrijgesteld van vergunning, en een architect stelt het dossier op.

Onthoud: Kies een architect die de Brusselse procedure kent.

Handig om te weten

Mede-eigendom in Vorst

In Vorst ligt 88,9 % van de woningen in een appartementsgebouw (Census 2021, IBSA). Wie in mede-eigendom woont, bouwt niet alleen: de vereniging van mede-eigenaars beslist mee.

Onthoud: Kijk in de basisakte of de tuin privatief is.

Handig om te weten

Premie voor een veranda in Vorst? Renolution is opgeschort

Hoop je in Vorst op een premie? Die zit er in 2026 niet in. Het lage btw-tarief blijft wel bestaan.

Handig om te weten

5 hittedagen per jaar in Vorst

Een paar dagen per jaar boven 30 °C in Vorst (gemiddeld 5). Zonwerend glas in het dak voorkomt de ergste hitte zonder doek of motor.

Op basis van: BISA 2021-2025, JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • BISA (Brussels Instituut voor Statistiek en Analyse): woningbestand (Census 2021, FOD Economie - Statbel) en mediaanprijzen bij verkoop 2025 (Statbel, Patrimoniumdocumentatie) — woningen op 1/1/2021; verkopen 2025 — Vrij te gebruiken mits bronvermelding (BISA)
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Vorst

Pergola in de buurt van Vorst

Pergola in Vorst: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan