Verandabouwer in Hooglede:
pergola

Indicatieve prijsvork: 1.300 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten kunnen de werken uitvoeren.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Pergola in Hooglede: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Pergola in Hooglede: het belangrijkste

Pergola in Hooglede (postcode 8830): alles om je project goed voor te bereiden. Geen vestiging in Hooglede in de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO): vakmensen uit de buurt verplaatsen zich vaak. Qua budget draaien de prijzen rond 1.300 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; het exacte bedrag staat pas in de offerte. Een paar vragen volstaan om tot 5 offertes binnen te halen van vakmensen uit de buurt.

WerkenPergola
Indicatieve prijsvork1.300 tot 8.000 €
Postcode8830
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Heb ik een vergunning nodig voor een pergola?

Een open pergola zonder dak in de tuin vraagt meestal geen vergunning, maar je gemeente kan regels hebben. Hangt ze met een vast dak aan je woning, dan is ze een aanbouw: omgevingsvergunning.

Welke regels en aandachtspunten gelden voor een veranda in Hooglede?

In Hooglede spelen vooral deze twee dingen mee: Bouw je een veranda in Hooglede? Dien dan een aanvraag in via het Omgevingsloket: de gemeente kiest de vereenvoudigde procedure of een procedure met openbaar onderzoek. EPB in Hooglede: een onverwarmde veranda die je afsluit van het huis, blijft buiten het verwarmde volume; vraag het na bij je architect of verandabouwer.

Wat kost een aluminium pergola?

Reken op 4.000 tot 6.400 € voor een aluminium pergola.

Wie neemt zo’n werf aan in Hooglede?

In onze gegevens staat geen enkel bedrijf in Hooglede; vakmensen uit de buurgemeenten kunnen wel helpen.

Hoe vraag je in Hooglede een offerte aan?

Alles gebeurt op deze pagina: het formulier stuurt je aanvraag naar Bobex, dat ze daarna doorgeeft aan zijn partners in je regio. Je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van de beschikbaarheid; je betaalt niets en zit nergens aan vast.

De verandabouwers in Hooglede

Onze gegevens tonen geen bedrijf in Hooglede; hieronder de dichtstbijzijnde, met de afstand erbij.
Bekijk de fiche
6,0 km · Staden

Aluminium Vanneste

Sleihagestraat 99 Bus 9, 8840 Staden

Sinds 2024
Bekijk de fiche
6,2 km · Lichtervelde

Ramen en Veranda's Vinckier

Kortemarkstraat 97, 8810 Lichtervelde

Sinds 2000
Bekijk de fiche
6,9 km · Roeselare

Alu Construction Develtere

Zwaaikomstraat 22, 8800 Roeselare

Sinds 1987
Bekijk de fiche
6,9 km · Roeselare

Deha-Alu

Ardooisesteenweg 303 Bus G, 8800 Roeselare

Sinds 2025
Bekijk de fiche
8,2 km · Torhout

Tuin- en Verandakomfort

Aartrijkestraat 225, 8820 Torhout

Sinds 1984
Bekijk de fiche
8,5 km · Ardooie

Veranda Willems

Oostlaan 4, 8850 Ardooie

Sinds 2013
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost pergola in Hooglede?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget4.000 €
Gemiddeld budget5.200 €
Ruim budget6.400 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een pergola in Hooglede

DienstIndicatief tarief
Pergola in aluminium4.000 tot 6.400 €
Houten pergola1.600 tot 6.700 €
PVC-pergola1.300 tot 3.900 €
Pergola in smeedijzer5.000 tot 8.000 €
Schuifdoek750 tot 800 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Je veranda in Hooglede: de lokale feiten

Wat betekenen zon, vorst en de gewestelijke regels voor een veranda in Hooglede? De kern, met bronnen. Na de zomer start je best met je aanvraag: zo ligt de vergunning er in het voorjaar.

Goed om te weten

Veranda in Hooglede: omgevingsvergunning sinds 1 maart 2026

Bouw je een veranda in Hooglede? Dien dan een aanvraag in via het Omgevingsloket: de gemeente kiest de vereenvoudigde procedure of een procedure met openbaar onderzoek.

Onthoud: Kijk op het geoloket welke plannen op je perceel gelden.

Handig om te weten

EPB-eisen in Hooglede: alleen met architect

EPB in Hooglede: een onverwarmde veranda die je afsluit van het huis, blijft buiten het verwarmde volume; vraag het na bij je architect of verandabouwer.

Onthoud: Beslis vooraf of je de veranda verwarmt.

Handig om te weten

75 % glas, 40 m², 3 m: de architectenregel in Hooglede

In Hooglede is een architect niet verplicht als je veranda voor minstens 75 % uit glas of ander doorzichtig materiaal bestaat, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en niet aan de draagstructuur raakt.

Onthoud: Hou de kroonlijst onder 3 m als je zonder architect wil bouwen.

Handig om te weten

Premie voor een veranda in Hooglede? Niet voor de veranda zelf

Zonwering, screens en verandaglas komen in Hooglede niet in aanmerking voor Mijn VerbouwPremie: het btw-tarief van 6 % is de echte besparing.

Ook in Hooglede

Pergola in de buurt van Hooglede

Pergola in Hooglede: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan